اینترنت

کارگاه‌های بین‌المللی سیستم‌های یکپارچه تولید و اتوماسیون صنعتی برای اولین بار در ایران طراحی و برگزار می‌شود

کارگاه‌های بین‌المللی سیستم‌های یکپارچه تولید و اتوماسیون صنعتی برای اولین بار در ایران طراحی و برگزار می‌شود

اولین کارگاه بین‌المللی ERP/MES (طراحی سیستم‌های یکپارچه مدیریت عملیات تولید) در ایران با همکاری سه‌جانبه انجمن جهانی اتوماسیون صنعتی بخش فرانسه (ISA France)، مرکز تحقیقات و توسعه شرکت فناپ و دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

این کارگاه در مرداد ماه امسال و به مدت 6 روز با هدف آموزش دانش روز حوزه تحلیل، طراحی و پیاده‌سازی سیستم‌های تولید یکپارچه در بستر انقلاب صنعتی چهارم برگزار شد. محتوای علمی اولین کارگاه بین‌المللی ERP/MES در قالب مفاهیم بنیادی سیستم‌های یکپارچه، دوره آموزشی استاندارد ANSI/ISA-95 (Enterprise-Control System Integration) و مفاهیم کاربردی سیستم‌های تولید ارائه شد.

شرکت‌کنندگانی که کارگاه تخصصی را با موفقیت به پایان رساندند، گواهینامه دوزبانه دانشگاه صنعتی شریف و همچنین گواهینامه ISA France را در حوزه Enterprise-Control System Integration دریافت کردند.

شرکت‌کنندگان حاضر در اولین کارگاه بین‌المللی ERP/MES مدیران و متخصصانی از سازمان‌های سولیکو، فولاد آلیاژی ایران، آلومینات، Subsea 7 و چند سازمان صنعتی دیگر بودند. در نظرسنجی به عمل آمده از شرکت‌کنندگان، رضایت از مدرسان 86.27 درصد، رضایت از محتوای علمی ارائه شده  81.5 درصد و رضایت از شیوه برگزاری کارگاه 92.8 درصد اعلام شد.

برگزاری کارگاه مرتبط با اتوماسیون صنعتی در اسفند

پس از این تجربه موفق و به منظور شناخت بنیادین مفاهیم و انتقال مهارت‌های این حوزه، اولین کارگاه بین المللی ERP / MES / PCS / PLM (طراحی اتوماسیون برای سیستم‌های سایبر- فیزیکی در انقلاب صنعتی چهارم)، از 27 دی تا 18 بهمن ماه 1400 برگزار می‌شود.

کارگاه ERP / MES

مخاطبان این کارگاه تخصصی شامل تحلیلگران سیستم‌های تولید، اتوماسیون صنعتی، مدیریت چرخه عمر محصول و برنامه‌ریزی منابع سازمان، مدیران پروژه، متخصصان سازمان‌های بهره‌بردار از این سیستم‌ها و همچنین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی صنایع، کنترل و مکانیک هستند. این کارگاه تخصصی با ارائه دوره آموزشی استاندارد ANSI/ISA-88 (IEC 61512) و در زمینه‌های برنامه‌ریزی منابع سازمان (ERP)، سیستم اجرای تولید (MES)، سیستم کنترل فرایند (PCS) و مدیریت چرخه عمر محصول (PLM) تشکیل می‌شود.

شرکت کنندگانی که کارگاه تخصصی ERP / MES / PCS / PLM را با موفقیت به پایان می‌رسانند، گواهینامه دوزبانه دانشگاه صنعتی شریف و همچنین گواهینامه ISA France را در حوزه طراحی اتوماسیون برای سیستم‌های سایبر- فیزیکی در انقلاب صنعتی چهارم دریافت کرده و می‌توانند به عنوان متخصص تحلیل، طراحی و استقرار سیستم‌های کنترل و اجرای فرایند تولید در حوزه سیستم‌های برنامه‌ریزی سازمان (ERP) مشغول به کار شوند.

در همین راستا، کارگاه بین‌المللی امنیت و فناوری ارتباطات در اتوماسیون صنعتی، با ارائه دوره آموزشی استاندارد ANSI/ISA-99 (IEC 62443) در زمینه شبکه‌های ارتباطی صنعتی-امنیت فناوری اطلاعات برای شبکه‌ها و سیستم‌ها، در اسفند ماه 1400 برگزار خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در اولین کارگاه بین المللی ERP / MES / PCS / PLM می‌توانید به وبگاه مرکز تحقیقات و توسعه شرکت فناپ مراجعه کنید.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا