اینترنت

درخواست نمایندگان مجلس برای برخورد با سوء استفاده از فضای مجازی: منتظر تصویب طرح صیانت نباشید

درخواست نمایندگان مجلس برای برخورد با سوء استفاده از فضای مجازی: منتظر تصویب طرح صیانت نباشید

180 نفر از نمایندگان مجلس از دولت و قوه قضاییه خواستند تا منتظر تصویب طرح صیانت نبوده و با سوء استفاده از فضای مجازی برخورد کنند.

طی جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، «علی کریمی»، عضو هیئت رئیسه مجلس بیانیه 180 نفر از نمایندگان مجلس در خصوص لزوم برخورد با تخلفات فضای مجازی را قرائت کرد.

در این بیانیه از دولت و دستگاه قضایی خواسته شده برخورد با حواشی فضای مجازی را موکول به تصویب طرح صیانت نکنند:

«از دولت و دستگاه قضایی انتظار داریم رسیدگی به یورش بی امانی که با سوءاستفاده از امکانات فضای مجازی و اشاعه انواع هتاکی، افتراء، اکاذیب علیه مقدسات و اعتقادات، فرهنگ و ثبات اجتماعی انجام می‌گیرد را موکول به تصویب قانون حمایت از کاربران نکنند و با اتکا به وظایف ذاتی خود در جلوگیری از این تجاوز به حقوق عمومی اقدام نماید.»

گفتنی است مجلس یازدهم 286 نماینده داشته و بیش از نیمی از آن‌ها اکنون خواستار برخورد با فضای مجازی شده‌اند.

بیانیه مجلس فضای مجازی

مجلس یازدهم از ابتدای فعالیت خود ساماندهی و کنترل فضای مجازی را در دستور کار قرار داده است. طرح صیانت که بارها تغییر نام داده است یکی از همین برنامه‌های مجلس یازدهم درباره فضای مجازی است که پیش‌نویس آن 26 مرداد ماه 1399 اعلام وصول شد.

از اواسط خرداد ماه نیز بحث بررسی طرح صیانت و تصویب آن ذیل اصل 85 قانون اساسی کلید خورد تا اینکه نمایندگان مجلس مرداد ماه امسال به این پیشنهاد رای مثبت دادند.

لازم به ذکر است طبق آخرین جلسه برگزار شده از سوی کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، این طرح جهت بررسی بیشتر و اجماع نظرات دولت و بخش خصوصی به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع داده شده است. به گفته سخنگوی کمیسیون احتمالا مرکز پژوهش‌ها طبق فرصت 20 روزه داده شده، طی دو هفته آینده به جمع‌بندی رسیده و بررسی طرح مذکور در کمیسیون مشترک مجلس از سر گرفته شود.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا