اینترنت

انتقاد شدید پلیس از خودروسازان؛ ایربگ هیچ یک از 59 خودرو در تصادف بهبهان باز نشد

انتقاد شدید پلیس از خودروسازان؛ ایربگ هیچ یک از 59 خودرو در تصادف بهبهان باز نشد

در تصادفی که چند روز قبل در جاده رامهرمز- بهبهان رخ داد، علیرغم شدت وقوع حادثه و درگیر شدن 59 خودرو عمدتا داخلی در این تصادف، ایربگ هیچ یک از خودروها فعال نشده و همین حادثه به فوت 5 تن از هموطنان و زخمی شدن ده ها تن دیگر منجر شد، حالا سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهور لب به انتقاد شدید از خودروسازان گشوده است.

کمال هادیانفر در این رابطه در مصاحبه با تسنیم گفت: «در تصادف زنجیره‌ای ۵۹خودرو در بهبهان ایربگ هیچ خودرویی باز نشد. چرا ارابه مرگ تولید می‌کنیم؟ چرا استانداردها کنترل نمی‌شود؟ چرا وزارت صمت کنترل نمی‌کند؟»

باز نشدن ایربگ خودروهای داخلی در تصادف بهبهان

او افزوده: «حتماً باید خودروسازان در این حادثه به مراجع قضایی معرفی شوند. این‌که بگوییم رانندگان در حادثه بهبهان دقت نداشته‌اند درست است اما سازمان‌های مربوط چه نقشی داشتند؟»

این درحالیست که پیش از بازگشت تحریم های صنعت خودروسازی قرار بود، سطح استاندارد خودروهای داخلی به استانداردهای 85 گانه افزایش یابد و استفاده از سیستم های کمکی ترمز نظیر ESP نیز اجباری شود که متاسفانه این اتفاق در پی وقوع تحریم ها و بروز مشکلات اقتصادی رخ نداد.

سابقه طولانی انتقاد پلیس از خودروسازان

مواجه پلیس راهور با خودروسازان داخلی سابقه ای طولانی دارد و چندی پیش نیز سردار کمال هادیانفر، گفته بود: «تصادف پراید با هر سرعتی منجر به تلفات می شود.»

باز نشدن ایربگ در تصادف بهبهان

پیش از این نیز شاهد مواجه سرسختانه سردار مومنی از پلیس راهور با خودروسازان بودیم که در نهایت منجر به تولید خودروهای داخلی با ترمز ABS و ایربگ شد. در آن مقطع زمانی پلس از صدور مجوز شماره‌گذاری خودروهای داخلی امتناع می‌کرد و خودروسازان نیز علیرغم تلاش بسیار در نهایت چاره ای جز پذیرش قوانین جدید مبنی بر نصب ایربگ و ترمز ABS نیافتند. هرچند که تصادف اخیر بهبهان نشان داد که ظاهرا ایربگ های نصب شده، کارایی چندانی ندارند و در موقع بروز حادثه، فعال نشده‌اند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا