فناوری

تدبیر جدید فایرفاکس برای افزایش امنیت کاربران اندروید

تدبیر جدید فایرفاکس برای افزایش امنیت کاربران اندروید

مجله خبری بیکینگ – موزیلا در حال افزودن ویژگی‌های حریم خصوصی جدید به Firefox Focus برای کاربران اندروید است.

بر اساس گزارش zdnet، شرکت موزیلا روز سه‌شنبه اعلام کرد که «محافظت کامل از کوکی‌ها» را به این پلتفرم اضافه می‌کند تا از ردیابی کوکی‌ها در سراسر وب جلوگیری کند. موزیلا گفت که هدف این ابزار مبارزه با ردیاب‌های بین سایتی است. قابلیتی که به شرکت‌ها اجازه می‌دهد بر روی وب‌سایت‌هایی که کاربران بازدید می‌کنند و محصولاتی که جستجو می‌کنند، نظارت داشته باشند.

موزیلا می‌گوید که شرکت‌ها از پروفایل و اطلاعات کاربران در زمینه تبلیغات استفاده می‌کنند و هدفشان متقاعد کردن کاربران به خرید محصولاتشان است. شرکت‌های مختلف با دسترسی به کوکی ها، رفتار کاربران را در زمان بازدید یک سایت دنبال و رهگیری می‌کند.

موزیلا برای اولین بار سال گذشته ویژگی «محافظت از کوکی ها» را معرفی کرد و گفت فایرفاکس فوکوس در اندروید اولین مرورگر موبایل فایرفاکس خواهد بود که به این ویژگی مجهز می‌شود. «محافظت از کوکی‌ها» بخشی از یک مجموعه بزرگتر از قابلیت‌های حریم خصوصی است که موزیلا آن را «حفاظت پیشرفته ردیابی» یا ETP می‌نامد.

محافظت از کوکی ها

ویژگی «محافظت از کوکی‌ها» چه کار می کند؟

ویژگی «محافظت از کوکی‌ها» دسترسی وبسایت‌ها به کوکی‌ها را محدود می‌کند و به این ترتیب، هیچ وب‌سایت دیگری نمی‌تواند به اطلاعاتی که مربوط به آن‌ها نیست دسترسی پیدا کند. این شرکت همچنین به کاربران اندروید فایرفاکس فوکوس دسترسی به SmartBlock و سایر ویژگی‌های حریم خصوصی را می‌دهد. ویژگی‌هایی که موزیلا می‌گوید به رفع مشکلات مربوط به محافظت از کوکی‌ها کمک می‌کند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا