اینترنت

سازمان برنامه و بودجه: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال ایجاد سامانه‌ای برای خرید نان هستند

سازمان برنامه و بودجه: بانک مرکزی و وزارت اقتصاد در حال ایجاد سامانه‌ای برای خرید نان هستند

رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه کمیسیون‌های مجلس از راه‌اندازی سامانه‌ای به منظور مدیریت هزینه خرید نان خبر داد.

«مسعود میرکاظمی» با تاکید بر اینکه وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در حال بررسی طرحی برای آماده‌سازی یک سامانه خرید نان برای مدیریت هزینه نان هستند، گفت: «اگر این سامانه راه‌اندازی شود، به راحتی مسئله نان حل خواهد شد.»

میرکاظمی با اشاره به بخشی از این روش گفت: «اگر فردی در نانوایی خرید کند، به نانوا قیمت جدید پرداخت خواهد شد و از حساب فردی که خرید کرده است همچنان قیمت قبلی کسر می‌شود. این موضوع با استفاده از یک سامانه به راحتی مدیریت خواهد شد.»

او با اشاره به اینکه قرار بر این بود که دارو و نان حلقه آخر حذف ارز 4200 تومانی باشند از اجرای روش‌هایی برای مدیریت هزینه‌ نان خبر داد و گفت: «تاریخ دقیق اجرای این برنامه بستگی به مصوبات مجلس شورای اسلامی دارد.»

تولد سامانه‌ای برای نان سفره‌ها

بر اساس توضیحات رئیس سازمان برنامه و بودجه به نظر می‌رسد باید منتظر راه‌اندازی سامانه‌ای جدید با روش‌ها و زیرساخت‌های دولتی و حاکمیتی باشیم. جزئیات طرحی که قرار است نان را هم راهی سامانه‌های نوپا کند همچنان روشن نیست.

ورود بانک مرکزی و وزارت اقتصاد هم به روشنی درباره این موضوع روشن نشده است. اما رئیس سازمان برنامه و بودجه در این مصاحبه کوتاه خود تاکید کرده که مسئله نهاده‌های دامی در اولویت قرار دارد و جریان نان بعد از این موضوع اجرا خواهد شد.

این در حالی است که او تاکید کرده همه این برنامه‌ها تا پیش از پایان سال باید به نتیجه برسد تا بعد از تصویب نهایت بودجه سال 1401 در سال آینده شاهد اجرای آن باشیم.

به هر روی این اظهار نظر رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در شبکه‌های اجتماعی مورد انتقاد کاربران قرار گرفته و مردم حالا نگران قیمت نان در سال آینده هستند. هرچند همچنان هیچ توضیح شفافی برای قیمت‌گذاری و روش کار ای سامانه ارائه نشده است.

حالا باید دید سامانه‌ای که برای راه‌اندازی آن تا پایان سال کمتر از 3 ماه فرصت است، چگونه نان ارزان‌تر را بر سر سفره‌های مردم خواهد آورد و سود بیشتری را هم به نانوا می‌رساند.

پیش‌تر دولت با کمک برخی استارتاپ‌ها کالاهای اساسی را به قیمت دولتی به دست مردم می‌رسانید، روندی که البته با مخالفت برخی فروشگاه‌های اینترنتی مواجه شده بود.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا