بازی

فروش بیشتر پلی استیشن 5 نسبت به نینتندو سوییچ در هفته گذشته در ژاپن

فروش بیشتر پلی استیشن 5 نسبت به نینتندو سوییچ در هفته گذشته در ژاپن

به‌طور معمول آمار فروش هفتگی در ژاپن پوشش خبری چندانی دریافت نمی‌کند؛ زیرا همواره کنسول نینتندو سوییچ در صدر پرفروش‌ترین کنسول‌های سخت‌افزاری در این کشور قرار دارد. اما این هفته شرایط متفاوت بود و بالاخره کنسول پلی استیشن 5 توانسته است فروش بیشتری نسبت به آخرین کنسول نینتندو داشته باشد؛ هرچند با اختلافی اندک.

با اعلام فامیتسو، در هفته آخر ماه اکتبر ۳۸.۸۸۶ واحد کنسول PS5 به فروش رسیده است؛ درحالی‌که این رقم برای کنسول سوییچ ۳۸.۶۳۴ واحد است تا کنسول نسل نهمی سونی با اختلافی نه‌چندان زیاد صدر فهرست را از آن خود کند. درمورد چرایی این قضیه می‌توان گفت که میزان موجودی کنسول سونی در سراسر جهان با افزایش رو‌به‌رو شده است و کشور ژاپن هم از این قضیه مستثنی نیست.

البته این گزاره بدین معنا نیست که کنسول سونی همواره نینتندو سوییچ را شکست خواهد داد. حدس زده می‌شود به خاطر عرضه بازی Pokemon Scarlet و Pokemon Violet موجودی سوییچ کمتر شده است و شرکت نینتندو کنسول‌های خود را در انبارها برای عرضه این اثر ذخیره کرده است. لازم به ذکر است این حرف تنها شایعه است و مشخص نیست آیا قضیه واقعا بدین‌گونه است یا خیر.

درنهایت باید اشاره کرد در همین هفته فروش کنسول ایکس باکس سری ایکس | ایکس باکس سری اس در کشور ژاپن معادل ۳.۶۷۴ نسخه بوده است.


حتما بخوانید :

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا