اینترنت

مینگ چی‌کو؛ تحلیل‌گر مشهور مسائل اپل اخیرا پیش‌بینی دیگری را پیرامون سری آی‌فون 14 مطرح کرده و این‌بار به دوربین سلفی گوشی اشاره نموده است. به گفته وی هر 4 مدل جدید آی‌فون که در اواخر سال جاری عرضه می‌شوند؛ مجهز به دوربین جلویی با قابلیت فوکوس خودکار و گشودگی دیافراگم f/1.9 خواهند بود.

atramart mobile

این موضوع از یک پیشرفت بزرگ نسبت به مدل‌های پیشین آی‌فون حکایت دارد؛ هندست‌هایی که از مدت‌ها قبل از دوربین‌های سلفی با فوکوس ثابت و گشودگی دیافراگم f/2.2 استفاده می‌کنند. این پدیده به ارتقاء کیفیت تصاویر، تماس‌های ویدیویی و اپلیکیشن‌های پخش زنده کمک نموده و استفاده از دیافراگم عریض‌تر نیز به سنسورها امکان خواهد داد تا نور بیش‌تری را جذب نموده و در روشنایی روز یا فضاهای کم‌نور قادر به ثبت تصاویری باکیفیت‌تر باشند.

اضافه شدن قابلیت فوکوس خودکار به ردیابی بهتر سوژه‌ها و تشخیص مطلوب‌تر عمق میدان در عکس‌ها و فیلم‌ها خصوصا در حالت پرتره کمک می‌کند. در حال حاضر پیرامون اندازه و رزولوشن سنسورهای تصویربرداری مدل‌های آینده آی‌فون هیچ‌گونه جزئیاتی در دست نیست؛ اما بی‌تردید اضافه شدن قابلیت فوکوس خودکار به ارتقاء تجربه تصویربرداری سلفی کاربران کمک خواهد کرد.

system group mobile

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا