بازی

عدم پشتیبانی هدست واقعیت مجازی PS VR2 از بازی های اولین PS VR

عدم پشتیبانی هدست واقعیت مجازی PS VR2 از بازی های اولین PS VR

هدست واقعیت مجازی پلی استیشن وی‌آر 2 چند ماه دیگر به‌صورت رسمی عرضه خواهد شد. سونی با گذشت زمان هر بار اطلاعات تازه‌ای از این دستگاه در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. شاید یکی از مهم‌ترین سؤال‌ها درباره‌ی PSVR2، پشتیبانی این هدست از قابلیت Backward Compatible بود. اوایل امسال وقتی در این رابطه از سونی سؤال پرسیدند، این شرکت سکوت کرد و حاضر به ارائه‌ی جزئیاتی در این رابطه نشد. اما حالا رسما اعلام شد که دارندگان وی‌آر 2 نمی‌توانند به تجربه‌ی بازی‌های PS VR روی هدست جدید سونی بپردازند؛ مگر اینکه سازنده‌ی بازی، آن را برای PS VR2 پورت یا ریمستر کند.

هیدئاکی نیشینو، معاون ارشد بخش تعاملی سرگرمی سونی در جدیدترین پادکست منتشرشده در بلاگ پلی استیشن به‌صورت رسمی اعلام کرد که هدست وی‌آر 2 از قابلیت Backward Compatible پشتیبانی نخواهد کرد. نیشینو گفت:

«وی‌آر 2 برای ارائه‌ی تجربه‌ی نسل جدیدی از دستگاه‌های واقعیت مجازی طراحی شده است و به همین دلیل، بازی‌های وی‌آر با دستگاه PSVR2 سازگار نیستند. وی‌آر 2 دارای چند قابلیت پیشرفته از جمله، Inside-Out Tracking ،Eye-Tracking و 3D Audio است. همچنین کنترلرهای این هدست از قابلیت‌هایی همچون تریگرهای تطبیقی و بازخورد لمسی برخوردار هستند. این یعنی ساخت پلی استیشن وی آر ۲ نیازمند رویکرد کاملا متفاوتی نسبت به اولین هدست VR است».

با وجود تفاوت‌های بسیار زیاد بین PSVR2 و PSVR و پیشرفت‌های واضح نسل جدید پلی استیشن وی آر، شاید عدم وجود قابلیت Backward Compatible به‌نوعی برخی از علاقه‌مندها را ناامید کرده باشد. بااین‌حال طرفدارها امیدوار هستند که درنهایت شاهد عرضه‌ی پورت‌های مناسب بهترین آثار نسل قبلی وی‌آر مثل Astro Bot Rescue Mission و Moss روی PS VR2 باشند.

هدست واقعیت مجازی جدید سونی با نام رسمی PlayStation VR2 در اوایل سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد.


مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا