بازی

انتشار ابزار رسمی مادسازی برای بازی Cyberpunk 2077

انتشار ابزار رسمی مادسازی برای بازی Cyberpunk 2077

در جریان آخرین اخبار بازی، شرکت سی دی پراجکت ابزار رسمی مادسازی برای بازی Cyberpunk 2077 را در قالب یک DLC منتشر کرد. به‌لطف این ابزار، هر گیمر قابلیت ساخت مادهای جدید یا اجرای مادهای خلق‌شده توسط سایر بازیکن‌ها را به‌دست می‌آورد.

REDmod یک ابزار کد-محور است که مواردی همچون اضافه شدن، حذف شدن یا قابلیت سازگاری مادهای ساخته‌شده برای بازی را بررسی می‌کند؛ ابزاری که به‌کمک رابط کاربری خوش‌ساخت و ساده، بهره‌گیری از مادها جهت کسب تجربه‌ی دلخواه را برای بازیکنان آسان‌تر می‌کند. درحالی که مادهای جدید برای فعال‌سازی در این ابزار باید یک فرمت خاص را دارا باشند، باید در نظر داشته باشیم که مادهای قدیمی ساخته‌شده برای سایبرپانک 2077 همچنان در این بازی قابل اجرا خواهند بود.

نکته اینجا است که آن مادهای قدیمی (Modهای دارای فرمتی غیر از فرمت قابل پشتیبانی توسط REDmod) در ابزار مادسازی بازی سایبرپانک ظاهر نمی‌شوند و برای فعال‌سازی آن‌ها باید از روش‌های قدیمی استفاده کرد؛ روش‌هایی همچون جای‌گذاری دستی آن‌ها در فایل‌های بازی.

پیرامون این موضوع و نحوه‌ی کارکرد ابزار مادسازی REDmod، انجمن NexusMods که بزرگ‌ترین مرجع برای به‌اشتراک‌گذاری و دریافت مادها به‌حساب می‌آید چنین بیانیه‌ای را منتشر کرده است:

«تنها مورد تازه‌ای که در زمان ساخت ماد برای بازی سایبرپانک 2077 باید به‌آن توجه کنید، این است که آیا این ماد جدید توسط برنامه‌ی REDmod پشتیبانی می‌شود یا نه. اگر از ماد شما در این ابزار پشتیبانی شود، در نتیجه خیلی راحت می‌توانید ازطریق دسترسی‌های داخل اپلکیشن، مولفه‌های ماد را در بازی اعمال یا از بازی حذف کنید. اگر از ماد شما در ابزار مادسازی ذکرشده پشتیبانی نشود، باز هم می‌توانید آن ماد را در بازی اعمال کنید. فقط این بار باید از روش‌های دستی برای فعال‌سازی استفاده کنید. چرا که مادهای قدیمی در ابزار REDmod نمایش داده نمی‌شوند».

دارندگان نسخه‌ی پی سی بازی سایبرپانک 2077 می‌توانند ابزار نام‌برده را از فروشگاه‌های اپیک گیمز استور، استیم و GOG در قالب بسته الحاقی دریافت کنند.


مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا