بازی

وعده‌ی انتشار خبرهای هیجان انگیز از نسل جدید GPU توسط مدیرعامل انویدیا

وعده‌ی انتشار خبرهای هیجان انگیز از نسل جدید GPU توسط مدیرعامل انویدیا

جنسن هوانگ، مدیرعامل شرکت انویدیا در گزارش اخیر خود از عملکرد تیم سبز در سه‌ماهه دوم سال مالی این شرکت، درباره استراتژی آن‌ها برای کاهش موجودی کارت‌های گرافیک نسل فعلی، پیش از رسیدن به نسل جدید این محصولات توضیحاتی را ارائه کرد. هوانگ با «هیجان انگیز» خواندن سری جدید پردازنده‌های گرافیکی این شرکت، خاطر نشان کرد که سری Ampere محبوب‌ترین نسل در میان محصولات این شرکت بوده و تنها مشکلی که در اینباره وجود دارد، تولید بیش از حد آن‌ها است.

مدیرعامل انویدیا بالاخره به این موضوع اذعان داشته که این شرکت درگیر تصمیم گیری درباره موجودی اضافه‌ی کارت‌های گرافیک GeForce RTX 30 است. البته مشکل اصلی تعداد این محصولات نیست، بلکه مسئله‌ قیمت آن‌ها است که به‌ویژه در خارج از آمریکا و چین به یک معضل جدی تبدیل شده است. این روزها گزارش‌های متعددی مبنی بر کاهش قیمت مدل‌های رده بالای سری امپر به گوش می‌رسد اما این موضوع لزوماً درباره بازار سایر کشورها صدق نمی‌کند.

Jensen Huang مدیر عامل انویدیا

هوانگ در ادامه توضیح داد که این شرکت درحال مذاکره با شرکای تجاری خود برای اصلاح قیمت محصولات سری RTX 30 است. البته هنوز و با گذشت دو سال از زمان عرضه‌ی این محصولات، هیچ خبری از کاهش رسمی قیمت‌ها نبوده است.

اما مهم‌تر از اینکه هوانگ در ادامه به انتشار اخبار هیجان انگیزی از نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی در کنفرانس GTC 2022 در ماه سپتامبر اشاره کرد. این نخستین بار است که اطلاعاتی از نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی از منابع رسمی منتشر می‌شود.

تا انتشار جزئیات بیشتر با بیکینگ همراه باشید.


مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا