اینترنت

سامسونگ به سرقت رفتن سورس کد دستگاه‌های گلکسی خود را تائید کرد

سامسونگ به سرقت رفتن سورس کد دستگاه‌های گلکسی خود را تائید کرد

چند روز قبل، گروهی از هکرها با نام $Lapsus ضمن انتشار مجموعه‌ای از داده‌ها ادعا کرد که این داده‌ها متعلق به شرکت سامسونگ هستند. این داده‌ها شامل انواع مختلفی از اطلاعات حساس نظیر سورس کد محصولات گوناگون کمپانی از جمله اسمارت‌فون‌های سامسونگ هستند. به‌نظر می‌رسد که موضوع نشت داده‌ها واقعیت دارد؛ چرا که سامسونگ نیز وقوع این عملیات خرابکارانه را تائید نموده است.

media ad mrbilit mobile

سامسونگ در بیانیه‌ای که برای خبرگزاری بلومبرگ ارسال شده است؛ خاطرنشان کرد: “بر اساس برآورد اولیه ما، اطلاعات لو رفته شامل سورس کد مربوط به عملکرد برخی دستگاه‌های گلکسی است؛ اما اطلاعات شخصی متعلق به کارمندان و کاربران ما را شامل نمی‌شود. در حال حاضر انتظار می‌رود که این اقدام بر کسب‌وکار یا مشتریان ما هیچ‌گونه تاثیری نداشته باشد. ما به منظور جلوگیری از تکرار چنین حوادثی در آینده، اقداماتی را اجرا نموده و بدون هرگونه اختلال به روند خدمات‌رسانی به مشتریان خود ادامه خواهیم داد.”

خوشبختانه همان‌طور که سامسونگ نیز اشاره کرده است؛ طی اقدام خرابکارانه اخیر هیچ یک از اطلاعات شخصی کاربران به سرقت نرفته است. بنابراین تا آنجا که به کاربران و کارمندان سامسونگ مربوط می‌شود؛ حریم خصوصی آنها کاملا ایمن است. با این‌حال خبر بد اینکه به سرقت رفتن اطلاعات سورس کد احتمالا به‌معنای افزایش تعداد حملات بالقوه به دستگاه‌ها و سرویس‌های شرکت سامسونگ خواهد بود.

system group mobile

در واقع دسترسی هکرها به سورس کد به آنها امکان می‌دهد تا از طریق بررسی داده‌ها، حفره‌‌های امنیتی احتمالی را شناسایی نموده و با سوء استفاده از آنها قادر به بهره‌برداری از نرم‌افزارها و دستگاه‌های سامسونگی باشند. به عبارت دیگر این پدیده، کشف حفره‌های امنیتی توسط هکرها را تسهیل نموده و زمینه دسترسی غیرمجاز و سوء استفاده آنها را فراهم می‌کند. با این‌حال میزان تاثیر این واقعه بر دستگاه‌های سامسونگی صرفا در گذر زمان مشخص خواهد شد.

سامسونگ به سرقت رفتن سورس کد دستگاه‌های گلکسی خود را تائید کرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا