اینترنت

اولین دریافت‌کننده قلب خوک اصلاح ژنتیکی شده، دو ماه پس از جراحی درگذشت

اولین دریافت‌کننده قلب خوک اصلاح ژنتیکی شده، دو ماه پس از جراحی درگذشت

نزدیک به دو ماه پیش برای اولین بار جراحان توانستند با موفقیت قلب خوک اصلاح ژنتیکی شده را به بیمار 57 ساله‌ای به نام «دیوید بنت» پیوند بزنند. اما وضعیت بنت چندین روز پیش رو به وخامت گذاشت و در نهایت در روز سه شنبه درگذشت.

بنت 57 ساله که ساکن مریلند بود، از بیماری شدید قلبی رنج می‌برد و به همین دلیل با دریافت قلب خوک اصلاح ژنتیکی شده موافقت کرد. بنت پیش از اینکه حاضر به دریافت قلب خوک شود، از چندین لیست انتظار دریافت قلب انسان رد شده بود.

علت مرگ بنت هنوز مشخص نیست

به گفته سخنگوی بیمارستان دانشگاه مریلند، در حال حاضر علت پس زدن ارگان خارجی توسط بدن بنت مشخص نیست:

«هیچ دلیل مشخصی در زمان مرگش تشخیص داده نشد.»

مقامات بیمارستان اطلاعات بیشتری درباره علت مرگ بنت منتشر نکرده‌اند، چرا پزشکان هنوز بدن او را بطور کامل معاینه نکرده‌اند. پزشکان می‌خواهند نتایج بررسی خود را در یک ژورنال پزشکی منتشر کنند.

اولین دریافت‌کننده قلب خوک اصلاح ژنتیکی شده، دو ماه پس از جراحی درگذشت
دیوید بنت و دکتر بارتلی گریفیت

دکتر «بارتلی گریفیت»، جراحی که با موفقیت قلب خوک را به بنت پیوند زده بود، از دست دادن بنت را برای عوامل بیمارستان «ویران‌کننده» خواند:

«او ثابت کرد که یک بیمار شجاع و شریف است و تا انتها جنگید. آقای بنت بخاطر شجاعت و ثابت قدمی‌اش برای زندگی، توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شناخته شد.»

اگرچه بنت دو ماه پس از پیوند قلب خوک به بدنش درگذشت، اما این تازه اول راه است و پزشکان به آینده چنین رویکردی امیدوارند. یکی از دلایل امیدواری پزشکان، عدم پس زدن فوری قلب خوک توسط بنت بود و وی توانست دو ماه به زندگی ادامه دهد، هرچند از چند روز پیش حالش رو به وخامت رفت و در بیمارستان بسر می‌برد.

در حال حاضر افراد زیادی در سراسر جهان در صف دریافت قلب و البته دیگر ارگان‌های بدن قرار دارند و اگر بتوان اعضای بدن حیوانات را با اصلاح ژنتیکی به انسان پیوند زد، جان افراد بی‌شماری نجات پیدا می‌کند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا