فناوری

رقابت گوگل و مایکروسافت برای خرید شرکت Mandiant

رقابت گوگل و مایکروسافت برای خرید شرکت Mandiant

طبق گزارش ها، گوگل در حال مذاکره برای خرید شرکت امنیت سایبری ۴.۵ میلیارد دلاری Mandiant است. این شرکت به دلیل کشف هک SolarWinds مورد توجه گرفته است.

به گزارش appleinsider، گوگل با خرید این شرکت امنیت سایبری قصد تقویت تجارت رایانش ابری اش را دارد. اضافه شدن این شرکت به مجموعه گوگل رقابت این برند را با مایکروسافت داغ‌تر می‌کند. البته مایکروسافت هم به خرید این شرکت امنیتی علاقه‌مند است. زمان مناقصه برای خرید شرکت Mandiant پایان فوریه امسال بود. کوین مندیا افسر سابق نیروی هوایی ایالات متحده سال ۲۰۰۴ شرکت Mandiant را تاسیس کرد. خدمات این شرکت شامل ارائه تست نفوذ و تحقیقات پزشکی قانونی پس از نقض اطلاعات است.

رایانش ابری

شرکت امنیت سایبری FireEye سال ۲۰۱۳ مجموعه Mandiant را به مبلغ ۱ میلیارد دلار خرید. پس از مدتی شرکت FireEye واحد تولید محصولات سایبری اش را به یک کنسرسیوم سهام خصوصی فروخت. تا سال ۲۰۲۰ شرکت Mandiant با نام FireEye شناخته می‌شد. به گفته محققان این شرکت، هکر‌ها در حمله سایبری SolarWinds به شبکه‌های تعدادی از شرکت‌ها و نهاد‌های دولتی دسترسی پیدا کرده بودند. یکی از مشکلات شرکت گوگل، شکایت‌های متعدد تنظیم کننده‌های ضد تراست در سراسر جهان است. خرید این شرکت امنیتی شاید منجر به تشدید چالش گوگل و رگولاتور‌ها شود.

شرکت Mandiant


بیشتر بخوانید

  • برنامه مایکروسافت برای افزایش ایمنی سرویس‌ ابری مشخص شد

 

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا