اینترنت

مردم کشورهای مختلف با رزرو آپارتمان در Airbnb به اوکراینی‌ها کمک می‌کنند

مردم کشورهای مختلف با رزرو آپارتمان در Airbnb به اوکراینی‌ها کمک می‌کنند

کاربران اینترنت به منظور حمایت از شهروندان اوکراین از طریق سرویس Airbnb دست به رزرو محل اسکان در این کشور زده‌اند تا از افراد جنگ‌زده حمایت مالی داشته باشند. این شرکت می‌گوید کاربران تاکنون 61 هزار شب اقامت را در پلتفرم آن‌ها رزرو کرده‌اند.

ایده اجاره آپارتمان در اوکراین اولین بار هفته گذشته از سوی کاربری به نام «تامی مارکوس» در توییتر با نام کاربری quentin.quarantino مطرح شد. شرکت Airbnb خیلی زود اعلام کرد که تمام کارمزدهای خود را در این کشور حذف می‌کند تا کمک‌ها به‌طور مستقیم به شهروندان اوکراینی برسد. اکنون سخنگوی Airbnb تایید کرده که کاربران در چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته گذشته بیش از 61 هزار شب اقامت در اوکراین رزرو کرده‌اند.

حمایت از اوکراین در Airbnb به 2 میلیون دلار رسیده است

بیشترین رزرو از سوی کاربران آمریکایی انجام شد و در رتبه بعد بریتانیایی‌ها 8000 شب از این رزروها را به خود اختصاص دادند. سخنگوی این شرکت می‌گوید مجموع ارزش این رزروها به حدود 2 میلیون دلار رسیده است. Airbnb هفته گذشته سرویس‌دهی در روسیه و بلاروس را متوقف و اعلام کرد که به حداکثر 100 هزار پناهجوی اوکراینی که در حال ترک این کشور هستند، اسکان رایگان و کوتاه مدت ارائه می‌کند.

airbnb

کاربری 70 ساله به نام «سوزان موری» که این کمپین را در توییتر دیده بود، می‌گوید از آن‌جایی که منبع درآمد خودش هم از اجاره Airbnb است، این روش حمایت را کاملا درک می‌کند. او که خودش هم در این کمپین شرکت کرده، تاکید دارد که در زمان رزرو محل اقامت ترجیح داده که به جای هتل‌ها و مسافرخانه‌ها حتما به شهروندان عادی کشور کمک کند. موری می‌گوید میزبان او در کی‌یف به حمایتش پاسخ داده و از او تشکر کرده است.

مارکوس قبلا در فصل تابستان در پی پیشروی طالبان کمپینی برای کمک به خروج افغان‌ها از افغانستان برگزار کرده بود. ولی حجم بالای کمک‌ها باعث شد مدیریت کمپین با دشواری روبرو شود و در پی لغو پروازها، رزرو بلیت هواپیما برای پناهجویان به آسانی ممکن نباشد.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا