اینترنت

گوشی‌های اوپو به قابلیت شناسایی دوربین‌های جاسوسی مجهز می‌شوند

گوشی‌های اوپو به قابلیت شناسایی دوربین‌های جاسوسی مجهز می‌شوند

اوپو رابط کاربری Color OS را به ویژگی جدید و متفاوتی مجهز کرده که به موجب آن، کاربران می‌توانند از طریق اپلیکیشنی مخصوص، دوربین‌های جاسوسی و مخفی را به راحتی شناسایی کنند.

این قابلیت برای کاربرانی که نگران هستند در محل سکونت یا دفتر کار آنها دوربین جاسوسی کار گذاشته شده باشد، کاربرد دارد و می‌تواند دوربین‌های مخفی را شناسایی کند. برخی کاربران حتی در زمان مراجعه به هتل نگران هستند که در اتاق آنها دوربین کار گذاشته شده باشد یا در برخی مکان‌ها نگران حریم خصوصی خود هستند. با استفاده از این قابلیت در رختکن یا در برخی محیط‌ها می‌توان به راحتی دوربین‌های جاسوسی و مخفی را تشخیص داد.

گوشی‌های اوپو به قابلیت شناسایی دوربین‌های جاسوسی مجهز می‌شوند

قابلیت شناسایی دوربین مخفی اوپو

در حال حاضر این ویژگی تنها برای گوشی‌های هوشمند اوپو فاید ایکس ۵ و اوپو فایند ایکس ۵ پرو در دسترس است. برای آنکه کاربران بتوانند از این قابلیت استفاده کنند، لازم است نسخه Color OS 12.1 را روی گوشی خود نصب کنند. البته گفتنی است پرچمداران جدید اوپو به این نسخه مجهز هستند و این شرکت اعلام کرده که در آینده نزدیک این ویژگی در دسترس سایر دستگاه‌های اوپو نیز قرار می‌گیرد.

کاربران سری فایند X5 لازم است اپلیکیشن تشخیص دوربین مخفی را دانلود کنند. پس از نصب، برنامه از کاربران می‌خواهد قبل از اسکن دوربین‌های مخفی، وای فای و هات اسپات گوشی خود را غیر فعال کنند. این اپلیکیشن همچنین از کاربران می‌خواهد که چراغ‌های اتاق را خاموش کنند که دلیل انجام این کار احتمالا برای تشخیص نور مادون قرمز است که بسیاری از دوربین‌های Wi-Fi برای دید در شب از آن استفاده می‌کنند.

زمانی که دوربین مخفی یا جاسوسی در مکانی شناسایی شود، اپلیکیشن محل قرارگیری آن را اطلاع می‌دهد و با ارسال سیگنال، نزدیک شدن به محل نصب و قرارگیری دوربین را به اطلاع کاربران می‌رساند. هر چقدر کاربر به محل دوربین نزدیک‌تر شود، سیگنال‌ها قوی‌تر خواهند شد تا اینکه در نهایت دوربین جاسوسی شناسایی شود.

به نظر می‌رسد اپلیکیشن تشخیص دوربین مخفی اوپو در حال حاضر تنها در چین منتشر شده است.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا