شبکه اجتماعی

سیستم امنیتی توییتر دربرابر زورگویی اینترنتی

سیستم امنیتی توییتر دربرابر زورگویی اینترنتی

شرکت توییتر به تازگی دسترسی به وضعیت امن را در شبکه اجتماعی خود افزایش داده است تا بخش عمده‌ای از کاربران این شبکه بتوانند از قابلیت‌های این سیستم بهره‌مند شوند.
 
به گزارش بیکینگ و به نقل از  engadget، این قابلیت که پیش از این به صورت محدود به کاربران این شبکه اجتماعی عرضه شده بود هم اکنون به صورت رسمی بر روی 50 درصد از کل حساب‌های کاربری در چندین کشور فعال شده‌ است.
 
کشورهای یاد شده شامل استرالیا، نیوزلند، ایرلند، انگلستان، آمریکا، کانادا هستند و به نوعی بخش بزرگی از جامعه انگلیسی زبان توییتر را تشکیل می‌دهند تا بعد از دوره بتای اولیه ماه سپتامبر، نخستین میزبانان این طرح باشند.
 
وضعیت امن توییتر یک تنظیمات خاص است که موجب می‌شود تا کاربر بتواند شاهد مسدود شدن حساب‌های کاربری‌ای باشد که توییتر سابقه زبان مخرب را در آن‌ها ثبت کرده است.
 

 سیستم امنیتی توییتر دربرابر زورگویی اینترنتی

 
در این صورت این حساب‌های کاربری برای هفت روز امکان تماس با شما را نخواهند داشت و به نوعی راهی برای کاربران است تا توییت‌هایی که سوال‌برانگیز به نظر می‌رسند را بررسی کرده و در صورت نیافتن هیچ مشکلی، حساب کاربری مربوط به آن‌ها را بازگشایی کنند.
 
البته حساب‌های کاربری نزدیک به یک حساب که صاحب حساب به صورت منظم با آن‌ها تعامل دارد به صورت خودکار بلاک نخواهند شد و یک پیام برای دریافت تائید این موضوع به کاربران ارائه خواهد شد.
 
این اقدام توییتر جهت کاهش میزان سواستفاده و زورگویی اینترنتی در این شبکه اجتماعی است و در فازهای اولیه، بازخورد خوبی نسبت به آن صورت گرفته بود.
 
این شرکت از زمان شروع اولیه این طرح در ماه سپتامبر متوجه شده است که برخی از افراد برای مقابله با این زورگویی‌ها نیاز به کمک خارجی دارند و مسلما چنین ساختاری می‌تواند نقش آن کمک خارجی را برای افراد ایجاد کند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا