بازی

مایکروسافت: اکتیویژن بلیزارد بازی های منحصر به فردی نمی‌سازد

مایکروسافت: اکتیویژن بلیزارد بازی های منحصر به فردی نمی‌سازد

به‌تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، شرکت Microsoft که طی روزها و ماه‌های اخیر مشغول جلب رضایت نهادهای نظارتی کشورهای مختلف برای نهایی کردن معامله‌ی خرید شرکت اکتیویژن-بلیزارد بوده است، طی روزهای اخیر با نشر بیانیه‌ای تازه‌ پیرامون محصولات اکتیویژن، خبرساز شده است. مایکروسافت در دفاع از این معامله‌ی بزرگ و ۶۸.۷ میلیارد دلاری، به‌نهادهای نظارتی کشور نیوزلند اعلام کرد که محصولات اکتیویژن بلیزارد، بازی‌های منحصر‌به‌فردی به‌شمار نمی‌آیند. در بیانه‌ی مایکروسافت چنین می‌خوانیم:

«با احترام ویژه به بازی‌های اکتیویژن بلیزارد، باید بگوییم که هیچ‌چیز منحصربه‌فردی در مورد بازی‌های ساخته‌ و منتشرشده توسط اکتیویژن بلیزارد وجود ندارد. [بین آثار اکتیویژن بلیزارد]، هیچ محصولی نیست که برای ناشران رقیب در حوزه کامپیوتر و کنسول در دسته‌بندی «حتما بخرید» قرار بگیرد و همچنین بتواند مشکلی حقوقی پدید بیاورد».

پوستر Call of Duty: Warzone

این درحالی است که سری بازی Call of Duty با احتساب شروع عرضه از سال ۲۰۰۳ میلادی تا به‌امروز، در مجموع به درآمد ۲۷ میلیارد دلاری رسیده است و همین موضوع به‌تنهایی برای بزرگ جلوه دادن این مجموعه کافی به نظر می‌رسد؛ آمار و ارقامی که کال آو دیوتی را به‌یکی از موفق‌ترین مجموعه‌های صنعت بازی از نظر سودآوری تبدیل کرده‌اند. به‌طوری که دنیل آلگره (Daniel Alegre)، مدیر ارشد عملیاتی اکتیویژن نیز اعلام کرد که سری کالاف دیوتی از موفق‌ترین مجموعه‌های تاریخ صنعت سرگرمی به‌شمار می‌رود.

لازم به‌ذکر است که مایکروسافت در بیانیه‌ی خود به‌کمیسیون بازرگانی کشور نیوزیلند، خاطرنشان کرد که محصولات شرکت اکتیویژن-بلیزارد روی سایر پلتفرم‌هایی که در اختیار برند ایکس باکس نیست (پلی استیشن، پی سی و بیشتر) پشتیبانی خواهند شد. به‌فروش رسیدن بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در فروشگاه استیم، چنین موضوعی را تایید می‌کند. البته که به‌واسطه‌ی شرایط کاری عجیبی که در شرکت اکتیویژن-بلیزارد وجود داشت، این شرکت همچنان مشغول سر و کله زدن با چالش‌های قضایی است. در هر حالت برای تکمیل شدن قرارداد خریداری اکتیویژن توسط مایکروسافت و دیدن نتایج آن، فعلا باید منتظر باشیم.

نظر شما چیست؟ دیدگاهتان پیرامون دیدگاه مایکروسافت حول محور آثار اکتیویژن را برای بیکینگ بنویسید. آیا با نظر مایکروسافت موافقید؟


مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا