فناوری

سامسونگ برخی از اپلیکیشن‌ها را غیرفعال می‌کند

سامسونگ برخی از اپلیکیشن‌ها را غیرفعال می‌کند

به گزارش Android Authority، سامسونگ در حال بررسی گزارش‌هایی مبنی بر اینکه عملکرد تعداد زیادی از برنامه‌ها را در برخی از تلفن‌های هوشمند گلکسی محدود کند، است. شرکت سامسونگ از سرویس‌های بهینه سازی بازی (GOS) برای کنترل کردن ۱۰ هزار برنامه برای صرفه جویی در مصرف باتری استفاده می‌کند که هیچ ارتباطی با اپلیکیشن‌هایی مانند Netflix، TikTok و Microsoft Office ندارند.

همچنین باید اشاره کرد که این سرویس برنامه‌های بنچمارک مانند ۳DMark، GeekBench ۵ و PCMark را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، بنابراین اگر یکی از آن‌ها را اجرا کنید، مشکلی در دستگاه خود مشاهده نمی‌کنید. ظاهراً سامسونگ از این موضوع که برخی برنامه‌ها باتری تلفن همراه را بیش از اندازه درگیر می‌کند آگاه است و در حال بررسی آن است، اگرچه هنوز به طور رسمی برنامه یا سرویسی را برای رفع این مشکل ارائه نکرده است.

گوشی سامسونگ

محدود شدن برنامه‌ها ابتدا توسط کاربران کره‌ای مشاهده شد. آن‌ها لیستی از ۱۰ هزار برنامه را منتشر کردند که ظاهراً تحت تأثیر محدود سازی قرار گرفته بودند. برنامه GOS در برخی از گوشی‌های هوشمند مانند گلکسی اس ۲۱ پلاس وجود داشت و نمی‌توان آن را غیرفعال کرد، اما در برخی تلفن‌های دیگر مانند سری جدید گلکسی اس ۲۲ وجود نداشت.


بیشتر بخوانید

  • گلکسی بوک‌های سامسونگ به قلم S مجهز می‌شوند

 

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا