اینترنت

تقریبا 20 درصد از کل کامپیوترهای شخصی در جهان از ویندوز 11 استفاده می‌کنند

تقریبا 20 درصد از کل کامپیوترهای شخصی در جهان از ویندوز 11 استفاده می‌کنند

یک گزارش جدیدا منتشر شده به اطلاعات جالبی پیرامون سیستم‌عامل ویندوز 11 مایکروسافت اشاره کرده است. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که جدیدترین ورژن ویندوز روی تقریبا 20 درصد از کامپیوترهای شخصی ویندوزی در سراسر جهان نصب شده است.

atramart mobile

شایان به ذکر است که این رقم در مقایسه با سهم 16.1 درصدی ویندوز 11 طی ماه ژانویه 2022 اندکی افزایش یافته است. به عبارت دیگر سیستم‌عامل ویندوز 11 مایکروسافت پس از 2 نسخه ویندوز 10 با اسامی 21H2 و 21H1 به سومین ورژن پرمخاطب ویندوز در جهان تبدیل شده است.

گزارش وبسایت AdDuplex بر پایه اطلاعات گردآوری شده به وسیله بیش از 5000 برنامه کاربردی که از کیت توسعه نرم‌افزاری AdDuplex v2 در فروشگاه مایکروسافت استفاده می‌کنند؛ تنظیم شده است. نظرسنجی‌ها به‌طور معمول حدودا 60 هزار کامپیوتر شخصی را به‌عنوان نمونه مد نظر قرار می‌دهند؛ رقمی که در واقع بسیار کوچک است. این موضوع بدان معناست که گزارش جدید کاملا دقیق نیست؛ اگرچه در رابطه با میزان استفاده از آخرین ورژن سیستم‌عامل ویندوز، نگرشی کلی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

system group mobile

بعلاوه شایان به ذکر است که این نظرسنجی صرفا سیستم‌عامل ویندوز 10 و ورژن‌های جدیدتر از آن را تحت‌ پوشش قرار می‌دهد. بنابراین داده‌های مربوط به سایر نسخه‌های سیستم‌عامل ویندوز عملا نادیده گرفته می‌شوند.

تقریبا 20 درصد از کل کامپیوترهای شخصی در جهان از ویندوز 11 استفاده می‌کنند

با بررسی نمودار به اشتراک گذاشته شده توسط وبسایت AdDuplex می‌توان دریافت که در حال حاضر ویندوز 11 روی حدودا 19.3 درصد از کلیه کامپیوترهای شخصی ویندوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از سوی دیگر ورژن 21H2 ویندوز 10 رتبه دوم را به خود اختصاص داد. این به‌روزرسانی برای آن‌دسته از کامپیوترهای شخصی که فاقد حداقل مشخصات فنی مورد نیاز جهت نصب ویندوز 11 هستند؛ منتشر شد. اگرچه 20 درصد رقم بزرگی به‌شمار نمی‌رود؛ اما بایستی به‌خاطر داشت که ویندوز 11 هنوز یک سیستم‌عامل نسبتا جدید محسوب می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود که این رقم طی ماه‌های آینده همچنان افزایش پیدا کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا