تکنولوژی

سناتورهای آمریکایی درباره تاثیر منفی تیک تاک روی سلامت روان نوجوانان تحقیق می کنند

سناتورهای آمریکایی درباره تاثیر منفی تیک تاک روی سلامت روان نوجوانان تحقیق می کنند

تیک تاک یکی از مهمترین شبکه‌های اجتماعی دنیاست و روزبه‌روز بر مخاطبان آن افزوده می‌شود. با این حال، یکی از موضوعاتی که همیشه باعث نگرانی والدین بوده، تاثیر منفی این شبکه اجتماعی روی نوجوانان است. به همین‌خاطر، سناتورهای آمریکایی تصمیم دارند که این موضوع را مورد بررسی قرار یدهند.

در این بررسی قرار است علاوه بر تحقیق روی اثرات منفی تیک تاک روی سلامت جسمی و روانی نوجوانان، درباره روش‌هایی که این شبکه اجتماعی برای جذب افراد کم سن‌وسال استفاده می‌کند نیز تحقیق بشود.

مطالب مرتبط:

  • تیک تاک قابلیت اشتراک پولی را برای خالقان محتوا ارائه می کند
  • تیک تاک مدت زمان ویدیوها را به ۱۰ دقیقه افزایش داد؛ آیا یوتیوب دیگری در راه است؟

با این حال، تیک تاک مدعی شده است که سلامت نوجوانان همیشه برایش اهمیت ویژه‌ای داشته و در این سال‌ها سعی کرده است که اطلاعات کافی درباره موضوعاتی مانند حریم خصوصی و سلامت جسمی و روانی را در اختیار نوجوانان قرار بدهد.

تیک تاک

تیک تاک همچنین گفته است که در پلتفرم خود محتواها را براساس درجه‌بندی سنی به افراد نشان می‌دهد و نوجوانان اغلب با محدودیت‌هایی در رابطه با دیدن محتواهای بزرگسال مواجه هستند.

سناتورهای آمریکایی اخیرا تحقیقات مشابهی نیز درباره فیس بوک و اینستاگرام شروع کرده‌اند. جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا گفته است که شبکه‌های اجتماعی باید در قبال سلامت روحی نوجوانان پاسخگو باشند و محدودیت‌های خاصی را برای این گروه سنی در نظر بگیرند.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که تیک تاک چه تصمیماتی در این رابطه اتخاذ می‌کند.

منبع: Gizchina

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا