اینترنت

آیپد و مک‌های آینده اپل احتمالا با پنل‌های OLED پیشرفته سامسونگ عرضه می‌شوند

آیپد و مک‌های آینده اپل احتمالا با پنل‌های OLED پیشرفته سامسونگ عرضه می‌شوند

سامسونگ به عنوان یکی از تامین‌کنندگان اپل، توسعه پنل‌های OLED پیشرفته‌تری را آغاز کرده است که گفته می‌شود در آیپدها و مک‌های آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

طبق گزارش‌های قبلی، اپل در سال 2024 قصد دارد یک آیپد با نمایشگر OLED به بازار عرضه کند، اما ظاهرا اپل به دنبال پنل‌های OLED برای نمایشگرهای بزرگتر است که دارای «ساختار هم راستا با دو پشته» هستند. این دسته از پنل‌ها با وجود دو لایه انتشار، روشنایی نمایشگر را به میزان دو برابر و طول عمر آن را تا چهار برابر افزایش می‌دهد.

اپل

استفاده از پنل پیشرفته‌تر در آیپدهای آینده اپل

در نمایشگر تمام آیفون‌های اپل از ساختاری تک‌پشته‌ای استفاده شده و دلیل این شرکت برای نیاز به پنل‌های دوپشته‌ای تمایل به استفاده طولانی‌تر از آیپد توسط مشتریان است. در حال حاضر انتظار می‌رود تا این پنل‌های پیشترفته‌تر در مک بوک‌ها و آی‌مک‌ها نیز استفاده شود. غول فناوری در حال حاضر از نمایشگرهای OLED فقط برای آیفون و اپل واچ استفاده می‌کند و مک‌ها و آیپدها به LCD و مینی LED مجهز می‌شوند.

طبق گزارش‌های قبلی، اپل و سامسونگ سال 2021 در حال تولید یک پنل 10.86 اینچی OLED بوده‌اند اما کار روی این نمایشگر در سه ماهه سوم متوقف شد، زیرا گفته می‌شود این پروژه برای سامسونگ هزینه بسیار زیادی داشته و غول فناوری قادر به تولید کافی آن‌ها نبوده است. سامسونگ هم اکنون در حال توسعه پنل‌های دوپشته‌ای خود (با نام سری T) است و قصد دارد ابتدا مجموعه مواد T1 را برای ارزیابی مشتریان توسعه دهد و سپس تولید تجاری آن‌ها را در سال 2023 آغاز کند.

پس از آن، سامسونگ توسعه جانشین آن یعنی T2 را آغاز و تولید تجاری آن در سال 2024 انجام می‌شود که طبق گزارش The Elec اپل برای پنل آیپدهای خود از این موارد استفاده خواهد کرد.

البته انتظار می‌رود تا کره‌ای‌ها ابتدا از پنل‌های OLED پیشرفته‌تر در سری گلکسی تب و گلکسی بوک‌های خود استفاده کنند تا در زمینه سخت‌افزار نمایشگر فاصله و برتری خود نسبت به اپل را حفظ کنند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا