فناوری

ترفند‌هایی برای استفاده از AirPods Pro اپل

ترفند‌هایی برای استفاده از AirPods Pro اپل

مجله خبری بیکینگ – هدفون AirPods Pro اپل نسبت به ایرپاد معمولی ارتقاء قابل توجهی داشته است. مدل پایه به شما امکان می‌دهد به موسیقی و پادکست‌های مورد علاقه خود گوش دهید، با سیری صحبت کنید، ویژگی‌ها را با یک ضربه فعال کنید و شارژ باتری را بررسی کنید. اما با مدل پرو ایرپاد اپل، می‌توانید تناسب اندام بهتری داشته باشید، کیفیت صدا را به طور کامل ارتقا دهید، شارژ باتری را بهینه کنید و از دیگر ویژگی‌های جالب آن بهره ببرید.

به گزارش pcmag، در ادامه این گزارش نحوه استفاده و سفارشی سازی هدفون‌های بی سیم ایرپاد پرو اپل آورده شده است که مطمئنا برای شما مفید خواهد بود. این نکات به شما کمک می‌کند از AirPods Pro خود بیشترین بهره را ببرید.

تغییر نام ایرپاد

نام دستگاه ایرپاد پرو شما در چندین مکان مختلف ظاهر می‌شود، اما شاید ندانید که می‌توان نام ایرپاد را تغییر داد. برای این کار در آیفون خود، به تنظیمات و سپس به بخش بلوتوث بروید.

تغییر نام ایرپاد

حالا روی نماد اطلاعات AirPods Pro خود ضربه بزنید، سپس روی نام فعلی ضربه بزنید. سپس می‌توانید نام موجود را اصلاح کنید یا آن را حذف کنید و یک نام کاملاً جدید ایجاد کنید. پس از اتمام، روی Done ضربه بزنید.

کنترل پخش موسیقی

یکی دیگر از ویژگی‌های ایرپاد این است که می‌توانید با فشار دادن پایه ایرپاد پرو چپ یا راست، جریان موسیقی را کنترل کنید. برای انجام این کار، باید ساقه را با انگشت شست و سبابه فشار دهید تا صدای کلیک را بشنوید.

با یک بار فشار، موسیقی مکث یا پخش می‌شود، دوبار فشار دادن برای پرش به جلو به آهنگ بعدی استفاده می‌شود و سه بار فشردن، برای پرش به عقب (به شروع آهنگ فعلی یا آهنگ قبلی) کاربرد دارد.

حذف نویز

ایرپاد پرو دو حالت مختلف برای گوش دادن را ارائه می‌دهد که می‌تواند به کاهش نویز پس زمینه کمک کند. قابلیت Noise Cancellation تقریباً تمام صدا‌های پس‌زمینه را مسدود می‌کند، بنابراین این ویژگی می‌تواند در یک محیط پر سر و صدا، که می‌خواهید صدا را به وضوح بشنوید مفید باشد.

حذف نویز ایرپاد

حالت Transparency نیز نویز پس‌زمینه را خفه می‌کند، اما این گزینه خوبی برای مکان‌های عمومی است که هنوز نیاز به شنیدن اعلان‌ها دارید.

شما می‌توانید با فشار طولانی روی ساقه هر یک از ایرپاد‌ها تا زمانی که صدای زنگ را بشنوید، بین حالت لغو نویز و شفافیت جابجا شوید. مرکز کنترل را باز کنید، سپس کنترل صوتی را فشار دهید. روی نماد Noise Control ضربه بزنید، سپس Noise Cancellation یا Transparency را انتخاب کنید یا فقط روی Off ضربه بزنید تا Noise Control به طور کلی خاموش شود.

تغییر تنظیمات دسترسی‌

می‌توانید برخی از ویژگی‌های AirPods Pro خود را از مسیر Settings > Accessibility > AirPods کنترل کنید. در اینجا، می‌توانید سرعت مورد نیاز برای فشار دادن پایه‌ها برای توقف، پخش، پرش به جلو یا بازگشت را تغییر دهید. همچنین می‌توانید مدت زمان مورد نیاز برای فشار دادن ساقه‌ها را برای تغییر حالت حذف نویز تنظیم کنید.

تنظیمات دسترسی پذیری ایرپاد

بررسی شارژ باتری ایرپاد با آیفون‌

می‌توانید از آیفون خود برای بررسی شارژ فعلی AirPods Pro و جعبه شارژ آن استفاده کنید. هر دو AirPods Pro را در جعبه بگذارید و سپس درب آن را باز کنید. کارتی بر روی صفحه نمایش آیفون شما ظاهر می‌شود که میزان شارژ کیس و ایرپاد را نشان می‌دهد.

یک ایرپاد را که از قاب خارج کنید، کارت تغییر می‌کند تا سطح شارژ هر ایرپاد را جداگانه نشان دهد. هر دو را که از قاب خارج کنید کارت دوباره تغییر می‌کند تا سطح شارژ را فقط برای ایرپاد نشان دهد.

تنظیمات شارژ ایرپاد

همچنین شما می‌توانید عمر کلی باتری ایرپاد پرو خود را افزایش دهید. برای این کار، به تنظیمات > بلوتوث > [نماد اطلاعات ایرپاد شما] بروید و گزینه شارژ باتری بهینه را روشن کنید.

هر زمان که نخواستید از این ویژگی استفاده کنید، می‌توانید با انجام دوباره همین کار، آن را خاموش کنید. در این زمان از شما پرسیده می‌شود که آیا می‌خواهید آن را تا فردا یا به طور دائم خاموش کنید.

بهبود کیفیت صدای ایرپاد پرو

قابلیتی به نام Headphone Accommodations که در iOS ۱۴ معرفی شد، صدای AirPods شما را با تقویت صدا‌های ملایم‌تر و فرکانس‌های خاص افزایش می‌دهد.

تنظیمات ایرپاد

برای انجام این کار، مسیر Settings > Accessibility > Audio/Visual > Headphone Accommodations را دنبال کنید و گزینه آن را روشن کنید. برای شنیدن یک نمونه، روی Play Sample ضربه بزنید، حتی می‌توانید تنظیمات را نیز تغییر دهید تا صدا‌ها تقویت شوند. البته برای انجام این کار، به ایرپاد پرو یا ایرپاد‌های نسل دوم یا جدیدتر نیاز دارید.

تبدیل ایرپاد پرو به سمعک

از طریق قابلیتی به نام Live Listen می‌توانید از ایرپاد خود به عنوان سمعک استفاده کنید. البته ابتدا باید این ویژگی را به Control Center در آیفون خود اضافه کنید. برای انجام این کار به Settings > Control Center بروید، سپس روی علامت مثبت در کنار Hearing ضربه بزنید تا به Control Center اضافه شود.

تنظیمات Hearing ایرپاد

سپس ایرپاد پرو را در گوش خود قرار دهید. مرکز کنترل را باز کنید و روی نماد Hearing و سپس روی Live Listen ضربه بزنید تا این ویژگی روشن شود. حالا گوشی آیفون خود را در کنار شخص یا منبع صوتی که می‌خواهید آن را واضح‌تر یا بلندتر بشنوید، قرار دهید.

اشتراک گذاری با سایر کاربران ایرپاد

اگر شخص دیگری هدفون بی سیمی مثل ایرپاد معمولی، ایرپاد پرو یا حتی هدفون Beats دارد، می‌توانید صدای خود را با او به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری صدای ایرپاد

برای این کار، هنگامی که با AirPods Pro خود به چیزی گوش می‌دهید، به مرکز کنترل آیفون خود دسترسی پیدا کنید و روی نماد AirPlay ضربه بزنید. سپس روی Share Audio ضربه بزنید و مجموعه دیگری از هدفون‌های AirPods یا Beats را انتخاب کنید. بعد از اتصال می‌توانید صدا را برای هر دو هدفون یا برای هر یک به طور جداگانه کنترل کنید.


بیشتر بخوانید

  • هشدار! واتساپ اطلاعات زیادی را از شما جمع آوری می کند

گزارش از سید حسین موسوی

انتهای پیام/

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا