بازی

انتشار ماد گارفیلد برای بازی Stray

انتشار ماد گارفیلد برای بازی Stray

به‌تازگی و در جریان آخرین اخبار بازی، یک مادساز خوش‌ذوق با نام کریس روبینو (Chris Rubino) با خلق ماد جدید برای بازی Stray، گربه‌ی اصلی قابل بازی در این اثر را تبدیل به شخصیت گارفیلد از سری محبوب Garfield the Cat می‌کند. تصویر گارفیلد در بازی Stray پس از نصب ماد را در ادامه می‌بینید.

گارفیلدِ گربه در جریان روند بازی Stray

این ماد فقط جهت جایگزینی شکل‌وشمایل گارفیلد با گربه‌ی اصلی بازی طراحی شده است؛ درحالی که برخی دیگر از مادهای منتشرشده برای بازی، یک سری از مکانیک‌های Stray مثل میو میو کردن را نیز دستخوش تغییرات می‌کنند. مثلا یکی از مادهای بسیار عجیب این اثر، شخصیت ایتن مارس از بازی Heavy Rain را با گربه‌ی اصلی Stray جایگزین می‌کند و به‌جای میو میو کردن، پسرش جیسون را صدا می‌زند! (اشاره‌به یکی از لحظات بسیار دلهره‌آور آغازین بازی Heavy Rain). یکی دیگر از مادهای دیوانه‌وار بازی نیز شخصیت CJ از بازی GTA San Andreas را به‌جای گربه‌ی اصلی بازی جایگزین می‌کند!

این اثر استودیو BlueTwelve و شرکت Annapurna Interactive در بیکینگ بررسی شد و نمره‌ی ۸.۵ را به‌دست‌آورد. در خلاصه‌ی بررسی بازی Stray چنین می‌خوانیم:

«افرادی که گربه‌ها را دوست دارند، در تجربه‌ی بازی Stray درنگ نمی‌کنند. ولی این نباید باعث شود که گیمرهای دیگر سراغ اثر نروند. Stray یک بازی حساب‌شده است که جهان خود را می‌سازد، داستانی معنی‌دار را تعریف می‌کند، فضاسازی‌های قابل توجهی دارد و در چند بخش می‌تواند بازیکن را به فکر فرو ببرد؛ با بردن او به نقاط تاریک و جوامع دل‌مرده‌ای که گاهی صدای دل‌نشین میو میو کردن گربه هم جلوی به چشم آمدن سیاهی و غم حاضر در آن‌ها را نمی‌گیرد. با اینکه بازی چه در ایجاد تنوع در پازل‌ها و چه در به چالش کشیدن مخاطب می‌توانست بسیار بهتر از وضعیت فعلی باشد، شرکت آناپورنا اینتراکتیو به‌عنوان ناشر Stray، یک بار دیگر موفق به ارائه‌ی اثری شد که از قدرت ویدیوگیم برای پرداختن به مفاهیم گوناگون بهره می‌برد».


مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا