فناوری

تعطیلی کتابفروشی‌های فیزیکی آمازون

تعطیلی کتابفروشی‌های فیزیکی آمازون

به گزارش appleinsider، به گفته مسئولان شرکت آمازون همه کتابفروشی‌های فیزیکی، فروشگاه‌های پاپ آپ و سایر مکان‌های خرده فروشی در ایالات متحده و انگلستان تعطیل می‌شوند.

در مجموع فعالیت ۶۸ فروشگاه آمازون در این دو کشور متوقف می‌شود. تاریخ تعطیلی هر فروشگاه و کتابفروشی بسته به مکان آن متفاوت است. مسئولان آمازون از طریق علامت گذاری در مکان ها، مشتریان را از تاریخ توقف فعالیت این فروشگاه‌ها مطلع می‌کنند. به گفته آمازون، کارگران فروشگاه‌های خرده‌فروشی در نقش‌های دیگری در این شرکت به فعالیتشان ادامه می‌دهند. همچنین برخی از کارگران قصد ماندن نداشته و بسته‌های پایان خدمت دریافت می‌کنند.

کتابفروشی آجری آمازون

بر اساس گزارش رویترز این تعطیلی‌ها پایان یکی از طولانی‌ترین آزمایش‌های فروشگاه‌های خرده‌فروشی آمازون است. آمازون اولین کتابفروشی آجری خود را در سال ۲۰۱۵ افتتاح کرد. پس از آن در تاسیس انواع فروشگاه‌ها و کتابفروشی‌ها از جمله فروشگاه‌های رفاهی بدون صندوق دار و فروشگاه‌های ۴ ستاره با کالا‌های دارای بالاترین رتبه و فروش آن‌ها در پلتفرم آنلاین سرمایه گذاری کرد. شرکت آمازون با استفاده از داده‌های فروش کالا‌ها و به دست آوردن علایق مشتریانش، فروشگاه‌ها و کتابفروشی‌ها را تاسیس می‌کرد. مکان‌هایی که محصولات را به شکل آنلاین و فیزیکی و با بالاترین کیفیت در اختیار افراد قرار می‌دادند.

فروشگاه‌ ۴ ستاره آمازون

البته به گفته آمازون با وجود بسته شدن مکان‌های ۴ ستاره، پاپ آپ و کتابفروشی، فعالیت فروشگاه‌های خرده فروشی فیزیکی به طور کامل متوقف نمی‌شوند. شواهد حکایت از افتتاح یک فروشگاه مد و پوشاک با معماری آجری دارد. فروشگاهی که با استفاده از الگوریتم‌هایی به مشتریان پیشنهاد امتحان کردن اجناس را می‌دهد. همچنین آمازون فوریه امسال هم اولین Whole Foods خود را افتتاح کرد. در این فروشگاه کاربران بدون اسکن، آیتم‌ها را بررسی می‌کنند.


بیشتر بخوانید

  • آمازون بالاخره روی اندروید ۱۲ کار می‌ کند

 

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا