فناوری

شرکت تسلا به دلیل دستمزد‌های نجومی محاکمه می‌شود

شرکت تسلا به دلیل دستمزد‌های نجومی محاکمه می‌شود

تسلا و ایلان ماسک در مورد بسته حقوقی مدیرعاملان در سال ۲۰۱۸ با محاکمه روبرو هستند که در زمان اعطای آن حدود ۲.۵ میلیارد دلار ارزش داشت. ریچارد جی تورنتتا، سهامدار، از ماسک و هیئت مدیره تسلا پس از تسویه این بسته شکایت کرد. این شکایت کننده ادعا کرد که مبلغ دستمزد بیش از حد بوده است.

به گزارش cnbc، جایزه عملکرد مدیرعامل ماسک در سال ۲۰۱۸ شامل ۱۰۱.۳ میلیون گزینه سهام در ۱۲ بخش مبتنی بر نقطه عطف بود. در این طرح گفته شده بود که ماسک تنها در صورتی دستمزد دریافت می‌کند که به آن نقاط عطف برسد، که بر ارزش بازار و عملیات تسلا متمرکز بود. در غیر این صورت مدیرعامل چیزی دریافت نمی‌کرد.

سهام تسلا به شدت افزایش یافت و پرداخت‌ها به ماسک در سال ۲۰۲۰ آغاز شد و به او کمک کرد تا به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. این سهامدار مدعی شد که اعضای هیئت مدیره تسلا درگیری‌هایی را با یکدیگر داشته اند و گفت که ماسک با کمک شخصی وکیل برنامه پرداختی خود را طراحی کرد. مارون در اواخر سال ۲۰۱۸ شرکت را ترک کرد و تسلا از دسامبر ۲۰۱۹ یک مشاور عمومی نداشته است.

ایلان ماسک

وکلای ماسک از دادگاه خواستار صدور حکم اجمالی شده بودند و به دنبال رد این پرونده بودند. اما در نامه‌ای به تاریخ ۲۴ فوریه، کاتلین سنت جی مک کورمیک، قاضی دادگاه، نوشت: من شک دارم که این دعوا بر اساس حقایق مسلم حل شود. بنابراین، من استدلال شفاهی در مورد درخواست‌های اجمالی را لغو می‌کنم. وی افزود: این محاکمه در حال انجام است.


بیشتر بخوانید

  • فاش شدن اغراق تسلا در ارتباط با باتری خودرو‌ها

 

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا