فناوری

رویت سه سیاره بدون چشم مسلح انجام می‌شود+ فیلم

رویت سه سیاره بدون چشم مسلح انجام می‌شود+ فیلم

علاقه‌مندان به نجوم از ۱۸ مارس می‌توانند سه سیاره زحل، مریخ و زهره را ۴۵ دقیقه قبل از طلوع خورشید با چشم غیر مسلح هنگامی که در حرکت هستند مشاهده کنند. براساس گزارش‌ها، آن‌ها در ۲۸ مارس علاوه بر این سیاره‌ها می‌توانند ماه را نیز ببینند. همچنین افراد می‌توانند در طول عصر‌های ماه مارس به سمت جنوب غربی نگاه کرده تا صورت فلکی بلند شکل گاو نر، را پیدا و مشاهده کنند.

بنا به گزارش digitaltrends؛ هنگامی که صورت فلکی را در آسمان دیدید، به مرکز ثور نگاه کنید در این زمان گروهی از ستارگان با وسعت حدود ۱۵ سال نوری خواهید دید که به عنوان خوشه ستاره‌ای هیادس شناخته می‌شوند. این خوشه صد‌ها ستاره را در خود جای داده است.

ناسا در وب‌سایت خود توضیح می‌دهد: “خوشه باز گروهی از ستارگان است که در فضا به هم نزدیک هستند و به دلیل جاذبه متقابلشان به هم متصل هستند. این‌ها ستارگانی هستند که در همان زمان و از یک ابر غبار و گاز با هم تشکیل شده اند. با گذشت زمان، مواد باقیمانده سحابی را منفجر می‌کنند و از هم جدا می‌شوند. به همین دلیل، به آن‌ها خوشه‌های “باز” می‌گویند.

صورت فلکی

خورشید ما در خوشه‌ای شبیه به تصویر شکل گرفته است و مطالعه این ساختار‌ها به ما کمک می‌کند تا بفهمیم ستاره‌ها چگونه شکل می‌گیرند و تکامل می‌یابند. به گفته آژانس فضایی، ستاره کوتوله نارنجی سیاره‌ای غول پیکر گازی دارد که جرم آن هشت برابر مشتری است. شما همچنین می‌توانید ۷ Canis Majoris، ستاره‌ای در قلب صورت فلکی حاوی سیریوس، درخشان‌ترین ستاره در آسمان شب را مشاهده کنید.

کد ویدیو


بیشتر بخوانید

  • جزئیاتی از جدیدترین تلسکوپ فضایی ناسا

انتهای پیام/

مجله خبری بیکینگ فضای مجازی دريچه فناوری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا