اینترنت

مایکروسافت استور جدید در نسخه وب با زبان طراحی ویندوز 11 در دسترس قرار گرفت

مایکروسافت استور جدید در نسخه وب با زبان طراحی ویندوز 11 در دسترس قرار گرفت

نسخه جدیدی از مایکروسافت استور به‌صورت تحت وب در آدرسی تازه در دسترس قرار گرفته و به نظر می‌رسد که ظاهری با شباهت بیشتر به زبان طراحی ویندوز 11 دارد. در این نسخه آیکن‌ها مینیمال‌تر و گوشه‌ها گردتر شده‌اند.

به گزارش حساب کاربری FireCubeStudios در توییتر که اولین بار این صفحه را کشف کرد، نسخه جدید فروشگاه اپلیکیشن‌های مایکروسافت با نسخه قبلی که هنوز هم در دسترس قرار دارد، فرق می‌کند. نسخه قبلی در دامنه Microsoft.com در دسترس است، اما فروشگاه جدید روی آدرس apps.microsoft.com راه‌اندازی شده است.

فروشگاه جدید مایکروسافت با عنوان Windows Apps Preview در دسترس کاربران قرار دارد. این پلتفرم به افراد اجازه می‌دهد به اپلیکیشن‌های مختلف دسترسی داشته باشند و در فروشگاه جستجو کنند. نسخه جدید مایکروسافت استور وب به اندازه نرم‌افزار این فروشگاه پر زرق و برق نیست و حالت تاریک هم ندارد، اما نباید فراموش کنیم که این وب‌سایت هنوز در حالت پیش‌نمایش است.

مایکروسافت استور جدید هنوز کامل نشده است

برخی ویژگی‌های اپلیکیشن مایکروسافت استور در این رابط تحت وب دیده نمی‌شوند. مشخص نیست که این قابلیت‌ها در نسخه نهایی به فروشگاه اضافه می‌شوند یا نه. ولی بخش‌های بررسی، ثبت امتیاز، توضیحات برنامه و دکمه نصب در دسترس‌ هستند.

نکته جالب این‌جاست که پرتال جدید مایکروسافت استور در حال حاضر فقط اپلیکیشن دارد و فاقد بازی، فیلم یا سریال است. چنان‌چه روی دسته‌بندی این موارد کلیک کنید، به صفحه مربوطه در پرتال قبلی فروشگاه منتقل می‌شوید. با این حال، نکته جالب این‌جاست که اپلیکیشن‌های بسته‌بندی‌نشده‌ی Win32 در این نسخه وجود دارند.

حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم مایکروسافت در آینده چه تغییراتی را در این فروشگاه اعمال می‌کند و چه زمانی آن را به‌صورت رسمی برای استفاده عموم کاربران معرفی خواهد کرد. فعلا هیچ صحبت و تاییدیه‌ای به‌صورت رسمی از سوی اهالی ردموند در این زمینه اعلام نشده است.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا