بازی

احتمال فاش شدن ماه انتشار بازی God of War Ragnarok

احتمال فاش شدن ماه انتشار بازی God of War Ragnarok

دقایقی پیش جیسون شرایر خبرنگار معتبر وب‌سایت بلومبرگ اطلاعاتی جدید درخصوص تاریخ انتشار بازی God of War Ragnarok منتشر کرد.

طبق اطلاعاتی که شرایر از طرف سه نفر از افرادی که در مراحل ساخت این بازی حضور دارند منتشر کرده است، سونی ماه نوامبر امسال (۱۰ آبان تا ۱۰ آذر) را برای بازه زمانی عرضه قسمت جدید بازی God of War درنظر گرفته است. پیش از این اخباری مربوط‌به تأخیر عرضه این بازی به سال ۲۰۲۳ منتشر شده بود که حالا به‌نظر می‌رسد فعلا این شایعات حقیقت ندارد.

براساس این اطلاعات جدید، انتظار می‌رود که سونی تاریخ انتشار دقیق این بازی را تا پایان ماه ژوئن (۹ تیر) به‌صورت رسمی اعلام کند. گزارش‌های قبلی از احتمال برگزاری رویداد بزرگ سونی برای معرفی بازی‌های آینده پلی استیشن 5 در ماه سپتامبر خبر داده بودند، بنابراین احتمالا شاهد اعلام تاریخ انتشار بازی God of War Ragnarok با پخش یک قسمت ویژه از برنامه State of Play خواهیم بود.

کریتوس در بازی God of War جدید و آتریوس موفق در شکار گوزن

God of War Ragnarok جدیدترین بازی از سری محبوب خدای جنگ برای اولین‌بار در سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم پلی استیشن معرفی شد. سونی از آن زمان چندین بار تاریخ انتشار این بازی را به‌دلیل مشکلات مربوط‌به توسعه بازی های ویدیویی در زمان همه‌گیری ویروس کرونا و دیگر مشکلات مربوط‌به ساخت این بازی هم به‌صورت داخلی و هم‌به‌صورت عمومی تأخیر زده است. طبق اطلاعات بلومبرگ، پیش از این قرار بود God of War Ragnarok در ماه سپتامبر سال جاری منتشر شود، اما اخیرا این تاریخ با ماه نوامبر منتقل شده است.

انتظار می‌رود که این بازی جدید موفقیت بزرگی برای استودیوی سانتا مونیکا و یکی از مهم‌ترین عرضه‌های شرکت سونی در سال جاری باشد. مشکلات موجود در تولید سخت‌افزارهای الکترونیکی و کمبود عرضه کنسول پلی استیشن 5، باعث از دست دادن بخشی از بازار فروش کنسول‌های بازی در سال جاری برای این شرکت ژاپنی شده است.

God of War Ragnarok قرار است هم برای کنسول پلی استیشن 5 و هم برای کنسول پلی استیشن 4 که در حال حاضر بیش از ۱۱۷ میلیون نسخه در بازار به‌فروش رفته است منتشر شود. این تعداد کنسول فروخته شده، موقعیت فروش بسیار قدرتمندی را برای این بازی فراهم می‌کند. نسخه قبلی این بازی نیز تاکنون بیش از ۲۰ میلیون نسخه به فروش رفته است.

شایعات منتشر شده در چند روز اخیر از طرف برخی وب‌سایت‌های اروپایی و غیبت این بازی در رویدادهای گیمینگ اخیر مانند Summer Game Fest 2022 باعث شده است تا شایعات تعویق عرضه بازی به سال ۲۰۲۳ بیشتر از هر زمان قوت بگیرد.

البته شرایر تایید می‌کند این روزها هیچ تاریخ انتشاری در وضعیت پیچیده ساخت‌ بازی‌های ویدیویی نباید با قطعیت درنظر گرفته شود و همچنان احتمال تأخیر بازی در صورت به‌وجود آمدن مشکلات غیرمنتظره وجود دارد. اما تا امروز، بازی برای عرضه در ماه نوامبر درنظر گرفته شده است که امیدواریم سرانجام در فصل پاییز امسال شاهد ادامه ماجراجویی‌های کریتوس و آتریوس در سرزمین‌های نورث باشیم.

سونی هنوز واکنشی نسبت به انتشار این خبر نشان نداده است.

نظر شما کاربران بیکینگ در این‌باره چیست؟ شما می‌توانید دیدگاه خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.


مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا