فناوری

ثبت اختراع گیربکس دستی برای خودروهای برقی توسط تویوتا

ثبت اختراع گیربکس دستی برای خودروهای برقی توسط تویوتا

مجله خبری بیکینگ شرکت تویوتا به تازگی طراحی گیربکس دستی را برای خودروهای برقی خود به ثبت رسانده است. در حالی که این ایده برای توسعه دهندگان و مهندسان خودروهای برقی دور از ذهن بود.

بر اساس گزارش گیزموچاینا، تویوتا تعداد زیادی پتنت برای گیربکس دستی برای استفاده در خودرو‌های الکتریکی ایجاد کرده است. این قابلیت  خودرو‌های الکتریکی را قادر می‌سازد تا هر زمان که راننده به گیربکس دستی  نیاز دارد از آن استفاده کند. (با سیستم پیشنهادی تویوتا رانندگان می‌توانند با پدال شبه کلاچ و تعویض دنده رانندگی کنند).

تعداد زیادی از کاربران فعلی EV ممکن است همچنان به خودرو‌های احتراق داخلی گیربکس دستی خود متصل باشند. ماهیت جذاب گیربکس دستی باعث شده که برخی از رانندگان به طرفداران سرسخت آن تبدیل شوند. با این حال، برای تکمیل مدل تویوتا در خودرو‌های برقی نیاز به مقداری نوآوری است.

درخواست ثبت اختراع یک کنترل کننده موتور را نشان می‌دهد که خروجی آن بر اساس یک خودروی احتراق داخلی سنتی طراحی شده است. مکانیسم عملکرد این قطعه را می‌توان انتقال دستی در خودرو‌های الکتریکی نامید.

ثبت اختراع گیربکس دستی برای خودرو برقی

اگرچه مکانیزم گیربکس دستی در حال حاضر چندان دقیق نیست، اما در صورت تبدیل شدن به واقعیت، برخی از علاقه‌ مندان به سمت چنین خودرو‌های الکتریکی جذب می‌شوند.


بیشتر بخوانید

  • تویوتا و هوندا تحت تاثیر کمبود تراشه قرار گرفتند

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا