تکنولوژی

آیفون ۱۳ پرو مکس گوشی گلکسی S22 اولترا سامسونگ را در تست های گیک بنچ پودر کرد

آیفون ۱۳ پرو مکس گوشی گلکسی S22 اولترا سامسونگ را در تست های گیک بنچ پودر کرد

سامسونگ چند روز پیش از سری گلکسی S22 رونمایی کرد و حالا نتایج بنچمارک مدل گلکسی S22 اولترا با تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ منتشر شده است که آن را در مقایسه با آیفون ۱۳ پرو مکس نشان می‌دهد.

گلکسی S22 اولترا در تست‌های تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای گیک بنچ ۵ موفق به دریافت امتیازهای ۱۲۳۲ و ۳۴۳۳ شده است که اصلا قابل مقایسه با امتیازهای ۱۷۳۵ و ۴۶۴۷ آیفون ۱۳ پرو مکس با تراشه A15 بایونیک نیستند. این نتایج نشان می‌دهند که گوشی پرچمدار اپل تا چه اندازه قدرتمندتر از پرچمدار جدید سامسونگ است.

آیفون ۱۳ پرو مکس

این نتایج تائید می‌کنند که تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۱ نسبت به مدل قبلی خود یعنی اسنپدراگون ۸۸۸ ارتقای چندان زیادی نداشته است. نتایج بنچمارک‌های اخیر نیز این موضوع را اثبات کرده‌اند، ولی در عوض، تراشه A15 اپل بهبودهای بسیار خوبی نسبت به A14 داشته است.

طبق نتایج بنچمارک‌های قبلی، اسنپدراگون ۸ نسل ۱ در مقایسه با اسنپدراگون ۸۸۸ فقط ۱۸ درصد در عملکرد تک‌هسته‌ای، و فقط ۹ درصد در عملکرد چندهسته‌ای بهبود داشته است و اگر نتایج بنچمارک GFXBench و PCMag را هم در نظر بگیریم، در کل چیزی حدود ۲۰ درصد نسبت به مدل قبلی خود بهبود داشته است.

مطالب مرتبط:

  • اینفوگرافیک گلکسی S22 اولترا و سری گلکسی تب S8
  • نمونه هایی از تصاویر ثبت شده توسط گلکسی S22 اولترا

البته باید به این موضوع هم توجه داشت که نتایج بنچمارک‌ها معمولا با آنچه در دنیای واقعی رخ می‌دهند فاصله دارند ولی در هر حال ایده‌ای درباره عملکرد یک گوشی در اختیار ما قرار می‌دهند.

گلکسی S22 اولترا در تست‌های مربوط به واحد پرداش عصبی (NPU) نیز عملکرد پایین‌تری نسبت به آیفون ۱۳ پرو مکس داشته است بطوریکه امتیازش در مقابل امتیاز ۹۴۸ پرچمدار اپل فقط ۴۴۸ شده است. همانطور که می‌دانید واحد پردازش عصبی در کارهای مربوط به پردازش صدا و تصویر کاربرد دارد.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که گلکسی S22 اولترا در دنیای واقعی چه عملکردی خواهد داشت و این نتایج تا چه درست خواهند بود. نظر شما درباره این نتایج چیست؟

منبع: Gizmo

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا