فناوری

نبرد مدیاتک و کوالکام بر سر سهم بازار تراشه های هوشمند

نبرد مدیاتک و کوالکام بر سر سهم بازار تراشه های هوشمند

مجله خبری بیکینگ – شرکت مدیاتک در سال ۲۰۲۱ با افزایش حاشیه سود عملیاتی برای چهارمین سال متوالی، به رکورد درآمد ۱۷.۶ میلیارد دلاری دست یافت که ناشی از سرمایه گذاری در حوزه ۵G، Wi-Fi ۶ و فناوری کم مصرف است.

به گزارش گیزموچینا، همچنین گفته می‌شود شرکت مدیاتک برنامه‌های بزرگی برای سال ۲۰۲۲ دارد. انتظار می‌رود نیروی محرکه این امر تراشه Dimensity ۹۰۰۰ باشد. تراشه Dimensity ۹۰۰۰ مشتریانی مانند OPPO، vivo و Xiaomi دارد و انتظار می‌رود اولین مدل دارای این تراشه در ماه مارس عرضه شود.

انتظار می‌رود شرکت مدیاتک با سهم ۳۹ درصدی در سه ماهه اول ۲۰۲۲، پیشتاز بازار تراشه‌های گوشی‌های هوشمند باشد و کوالکام را با رقم ۲۹ درصدی احتمالی، شکست دهد. این تراشه ساز تایوانی رشد درآمد بلندمدت خود را هدایت کرده است، اما بیشتر آن‌ها همچنان توسط گوشی‌های هوشمند هدایت می‌شوند.

البته کوالکام چندین ترفند در آستین خود دارد و قبلاً در بخش‌های خودرو، اینترنت اشیا و RF (فرکانس رادیویی) ورود کرده و به دنبال سهم بیشتری از بازار تراشه‌ها است.

سهم بازار تراشه های هوشمند

در حال حاضر، شرکت مدیاتک بر واقعیت توسعه یافته (XR) تمرکز کرده است و سرمایه‌گذاری‌هایش عمدتاً در فناوری هسته‌ای انجام شده است، اما شامل مودم ۵G با تأخیر کم، پشتیبانی mmWave، ۶G و … نیز می‌شود.


بیشتر بخوانید

  • رویداد Unpacked سامسونگ نهم فوریه ۲۰۲۲ برگزار می‌شود

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا