اینترنت

اپل در صدد افزودن قابلیت احراز هویت کاربران به ایرپادهای خود است

اپل در صدد افزودن قابلیت احراز هویت کاربران به ایرپادهای خود است

آیا عاملی وجود دارد که بتواند امنیت ایرپادهای شرکت اپل را به مخاطره بیندازد؟ اگرچه احتمال وجود چنین عاملی بسیار ناچیز است؛ اما یک فرد همواره می‌تواند یکی از ایرپادهای خود را با ایرپاد شما تعویض نماید. در این‌حالت وی قادر به شنود تماس‌ها و مکالمات تلفنی و حتی کنترل دستیار صوتی سیری در گوشی آی‌فون‌ شما خواهد بود.

atramart mobile

چنین سناریویی اگرچه بسیار بعید به‌نظر می‌رسد؛ اما وقوع آن کماکان محتمل خواهد بود. در واقع اپل با در نظر گرفتن این موضوع به‌دنبال ایجاد سیستم احراز هویت کاربران برای ایرپادهای آینده خود است. پتنت اخیرا کشف شده توسط وبسایت Patently Apple نشان می‌دهد که غول کوپرتینویی احتمالا در صدد توسعه یک سیستم احراز هویت است تا از طریق آن اطمینان پیدا کند که شخص استفاده‌کننده از ایرپادز واقعا مالک آن است.

بر اساس محتوای این پتنت “ویژگی‌های مختلف گوش کاربر موجب ایجاد پژواک سیگنال اولتراسونیک منحصربه‌فردی برای وی خواهد شد. تغییرات در سطح مجرای گوش کاربر احتمالا موجب انعکاس سیگنال اولتراسونیک از سطح و ایجاد حالت اکو با یک امضای شاخص و مرتبط با کاربر خواهد شد. به‌عنوان مثال اندازه بزرگتر مجرای گوش کاربر احتمالا موجب می‌شود تا حالت اکوی ایجاد شده از زمان طنین طولانی‌تری نسبت به یک کاربر با مجرای گوش کوچک‌تر برخوردار باشد.”

avang neterbit mobile

این سیستم بسیار پیچیده به‌نظر می‌رسد؛ اما احتمالا روش مناسبی برای جلوگیری از سرقت ایرپادز یا ادعای مالکیت ایرپادهای مفقود شده از سوی افراد سودجو به‌شمار خواهد رفت. اکنون بایستی منتظر بمانیم و ببینیم که آیا اپل در ایرپادهای آینده خود واقعا چنین سیستمی را پیاده‌سازی خواهد کرد یا خیر.

اپل در صدد افزودن قابلیت احراز هویت کاربران به ایرپادهای خود است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا