فناوری

شبکه ۵G با پوشش جهانی فاصله دارد

شبکه ۵G با پوشش جهانی فاصله دارد

مجله خبری بیکینگطبق اطلاعات دریافتی شبکه‌ ۵G در دسترس تمام کاربران جهان قرار ندارد. گفته می‌شود تعدادی از مردم از به روز رسانی شبکه ۴G به ۵G شکایت دارند اما این امر موجب ناامیدی سازندگان تلفن‌های ۵G نشده و امیدوارند هرچه زودتر کاربران بتوانند از این فناوری استفاده کنند.

به گزارش gsmarena، در حال حاضر تلفن‌های ۵G به طور گسترده‌ای در دسترس کاربران قرار دارند، اما دسترسی به شبکه‌های ۵G اینگونه نیست. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که برخی کشور‌ها هنوز شبکه‌های ۵G خود را راه اندازی نکرده‌اند. دیگر مشکل رایج مردم این است که بسیاری از آن‌ها هنوز تلفنی با قابلیت ۵G ندارند. زیرا آن‌ها در منطقه‌ای با پوشش ۵G زندگی نمی‌کنند.

شرکت مخابراتی ایرتل در هند از تلفن‌های اپل، ریلمی، وان پلاس، ویوو و … در اجرای آزمایشی شبکه ۵G آتی خود استفاده کرده تا مطمئن شود این گوشی‌ها در زمان مناسب کار خواهند کرد. بسیاری از کاربران گزارش می‌دهند که شبکه ۴G به اندازه کافی سریع عمل می‌کند و به ۵G نیازی ندارند. همچنین برخی از کاربران از پایین بودن سرعت ۵G در منطقه خود شکایت داشتند، اما با ایجاد تعادل بین شبکه‌های مخابراتی از ۴G به ۵G این وضعیت تغییر خواهد کرد.

/

گزارشات حاکی از آن است که فقط چند نفر از این تغییر ناراضی هستند. این نارضایتی به دلیل هزینه‌های اضافی تغییر به شبکه ۵G است. گفته می‌شود استفاده از برنامه‌های ۵G گاهی هزینه‌ بیشتری نسبت به طرح  ۴G دارند و این امر بستگی به شرکت مخابرات دارد.

فناوری جدید


بیشتر بخوانید

  • چرا گوشی‌های مدرن، باتری قابل جابجایی ندارند؟

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا