اینترنت

فرد 19 ساله‌ای پیشنهاد 5000 دلاری ایلان ماسک برای حذف صفحه ردیابی جت او را رد کرد

فرد 19 ساله‌ای پیشنهاد 5000 دلاری ایلان ماسک برای حذف صفحه ردیابی جت او را رد کرد

یک فرد 19 ساله به نام «جک سویینی» که از طریق یک اکانت توییتر حرکات جت شخصی ایلان ماسک را دنبال می‌کند، مدعی است که ماسک 5 هزار دلار به او پیشنهاد داده تا این صفحه را ببندد و به او توصیه کند که چگونه می‌تواند جلوی ردیابی شدن جتش را بگیرد. با این حال، سویینی پیشنهاد ماسک را رد کرده و می‌گوید لذت ردیابی این جت خیلی بیشتر از 5 هزار دلار است.

به گزارش خبرگزاری اینسایدر، ایلان ماسک از طریق یک پیام خصوصی که تصویر آن به این خبرگزاری نشان داده شده، از سویینی خواسته بود تا اکانت توییتر ElonJet@ را حذف کند. مدیرعامل تسلا مدعی است که این اکانت امنیت او را به خطر می‌اندازد.

سویینی ظاهرا از طریق چند بات نرم‌افزاری توانسته موقعیت جت شخصی ماسک را دنبال کند. از این رو موسس تسلا به او گفته بود: «چطور است در ازای 5 هزار دلار این اکانت را به من بدهی و کمکم کنی دیوانه‌ها کمتر بتوانند ردم را بزنند؟» سویینی که این پیشنهاد را کافی نمی‌دید، پاسخ داد: «قابل انجام است، اکانت و کمک من. ولی امکانش هست که پیشنهاد را به 50 هزار دلار برسانید؟»

تصویر یکی از پست‌های اکانت ردیابی جت ایلان ماسک
تصویر یکی از پست‌های اکانت ردیابی جت ایلان ماسک

سویینی: لذت ردیابی جت ایلان ماسک بیشتر است

این فرد 19 ساله به ایلان ماسک گفته بود که می‌خواهد از این مبلغ برای کمک هزینه دانشگاه و خرید یک تسلا مدل 3 استفاده کند. او به اینسایدر گفت: «من تلاش زیادی برای این پروژه کردم و 5 هزار دلار کافی نیست.» سویینی می‌گوید 5 هزار دلار نمی‌تواند جایگزین لذتی شود که او از این کار می‌برد.

ماسک ابتدا در پاسخ به این پیشنهاد گفته بود درباره آن فکر می‌کند، ولی بعدا مدعی شد که منطقی نیست بابت حذف این اکانت پولی بپردازد. جک سویینی حالا می‌گوید ماسک ظاهرا به بعضی از توصیه‌های فنی او عمل کرده و با کمک یک سیستم مسدودسازی، شناسه جت خود را تغییر می‌دهد تا ردیابی‌اش سخت‌تر شود.

سویینی می‌گوید زمانی که ماسک پیشنهادش را رد کرد، او تصمیم گرفت قضیه را رسانه‌ای کند. اکانت توییتر ردیابی جت ماسک از ماه ژوئن 2020 آغاز به کار کرد. سویینی می‌گوید او از طرفداران موسس تسلا بود، بنابراین می‌خواست بداند که ماسک کجاست و در کدام‌یک از شرکت‌هایش فعالیت می‌کند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا