اینترنت

اپلیکیشن ماسک هشدار داد: تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور برای کنترل شیوع کرونا ضروری است

اپلیکیشن ماسک هشدار داد: تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور برای کنترل شیوع کرونا ضروری است

اپلیکیشن ماسک با هشدار درباره گسترش سویه امیکرون کرونا درباره افزایش تعداد مبتلایان، افراد بستری شده و همچنین آمار مرگ‌ومیر هشدار داده و خواستار تعطیلی دو هفته‌ای به منظور کنترل کرونا شده است.

اپلیکیشن ماسک که وابسته به وزارت بهداشت کشور است با اعلام درخواست از استانداران کل کشور؛ بر اساس تفویض اختیار ستاد ملی کرونا، خواستار دستور تعطیلی دو هفته‌ای فعالیت‌ها و مشاغل غیرضروری در کل کشور شده است.

بر اساس توضیحات این اپلیکیشن، یکی از تجربیات ناموفق در موج‌های قبلی کرونا به تعویق انداختن وضع محدودیت‌های جدی بود تا جایی که عملا کار از کار گذشته بود. محدودیت‌ها صرفا زمانی موثر است که در ابتدای اوج‌گیری آمار مبتلایان اعمال شود.

اپلیکیشن ماسک هشدار داد: تعطیلی ۲ هفته‌ای کشور برای کنترل شیوع کرونا ضروری است

افزایش دوباره آمار ابتلا به کرونا

آمار منتشر شده درباره تعداد مبتلایان در حال حاضر بیانگر آن است که روند بستری کرونا در اکثر استان‌ها به شدت رو به افزایش است.

­از سویی دیگر سرمای هوا باعث شده مترو و ناوگان حمل‌ونقل عمومی، بسیاری از ادارات، فروشگاه ها، شرکت‌ها، کلاس‌ها، تالارها و رستوران‌ها عملا هیچ تهویه‌ای نداشته‌باشند. همچنین ازدحام مردم در محیط فاقد تهویه و در شرایطی که بسیاری از آن‌ها بدون آنکه مطلع باشند ناقل کرونا هستند، منجر به ابتلای سایرین می‌شود.­­

اپلیکیشن ماسک با بیان این موضوعات اعلام کرده در چنین شرایطی فقط یک راه حل وجود دارد: «تعطیلی موقت.­»

این اپلیکیشن همچنین طی درخواست خود برای تعطیلی دو هفته‌ای اعلام کرده در بسیاری از کشورها به‌رغم آمار بالای واکسیناسیون، موج بستری و مرگ مبتلایان امیکرون بلندتر از دلتا بوده است.

بنابر این اگر مشابه همین اتفاق در ایران رقم بخورد، به زودی باید منتظر پر شدن بیمارستان‌ها باشیم. سلامت مردم را اولویت اول بدانیم.

افزایش ابتلا و پارادوکس برگزاری کلاس‌های حضوری

احتمال افزایش آمار مبتلایان و کشته شدگان کرونا در شرایطی مطرح شده که روز گذشته رئیس دانشگاه تهران از برگزاری کلاس‌های دانشگاه به شکل حضوری و آنلاین به طور همزمان خبرداد و تاکید کرد امتحانات پایان ترم نیز به شکل حضوری برگزار خواهند شد.

از سویی دیگر رئیس دانشگاه تهران همچنین گفت: «خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان باز است اما شرط استفاده از خوابگاه واکسینه بودن دانشجویان است.» 

او همچنین اعلام کرده بود، با توجه به تاکید رئیس جمهور مبنی بر بازگشایی هرچه سریع‌تر دانشگاه‌ها، نتایج جلسات کارشناسی و برآوردی که از خواست دانشجویان به دست آمد، مقرر شد ترم آینده آموزش در دانشگاه‌ها ترکیبی انجام شود.

با این وجود در پی اعلام آمار بالای مبتلایان در شهرهای گوناگون و هشدار اپلیکیشن ماسک نگرانی درباره عدم اجرای تعطیلی دو هفته‌ای و افزایش بیشتر این آمار وجود دارد.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا