فناوری

فناوری جدید قالب‌گیری لنز پاناسونیک قیمت لنز دوربین را نصف می‌کند

فناوری جدید قالب‌گیری لنز پاناسونیک قیمت لنز دوربین را نصف می‌کند

مجله خبری بیکینگپاناسونیک از توسعه فناوری جدید قالب‌گیری لنز مادون قرمز دور خبر داد. این لنز برای تولید انبوه لنز‌های کروی مادون قرمز دور برای بهبود عملکرد دوربین و سنسور استفاده خواهد شد. لنز‌های جدید از شیشه کالکوژنید ساخته شده اند که از ویژگی‌های انتقال مادون قرمز با دقت بالا برخوردار هستند.

به گزارش گیزموچاینا، روش جدید قالب‌گیری شیشه‌ای به پاناسونیک اجازه می‌دهد تا طیف وسیعی از لنز‌ها از جمله لنز‌های پراش را ارائه کند که اولین لنز یکپارچه با قاب بسیار هرمتیک بدون استفاده از چسب در جهان است. با استفاده از این فناوری، این شرکت قادر خواهد بود به گسترش عملکرد پیشرفته ماژول‌های حسگر مادون قرمز دور کمک کند. این امر با دستیابی به تولید انبوه لنز‌های غیرکروی مادون قرمز دور با کیفیت بالا، اما کم هزینه انجام خواهد شد.

لنزهای جدید پاناسونیک

فناوری جدید آماده عرضه عدسی‌های کالکوژنید، هم کروی و هم پراش، در تعدادی از اندازه‌ها، از ۳ میلی‌متر تا ۴۰ میلی‌متر است. عدم استفاده از چسب همچنین امکان تولید لنز‌های یکپارچه با فریم را بدون خطر آلودگی گاز فراهم می‌کند. علاوه بر این، از لبه لنز محافظت می‌شود و دقت نصب روی شبکه لنز را بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این فناوری این است که توسعه لنز‌های یکپارچه قاب از نوع بشکه‌ای بسیار هرمتیک را امکان پذیر می‌کند.

پاناسونیک در حال حاضر سفارش‌های نمونه اولیه را می‌پذیرد، اما فروش لنز‌های کروی مادون قرمز دور با کارایی بالا و قیمت ارزان قرار است در آینده گسترش یابد.


بیشتر بخوانید

  • معرفی مشخصات دوربین DC-BS۱H فول فریم پاناسونیک

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا