فناوری

تست کرونا با دوربین گوشی‌ هوشمند، امکان پذیر می‌شود

تست کرونا با دوربین گوشی‌ هوشمند، امکان پذیر می‌شود

مجله خبری بیکینگدانشمندان دانشگاه کالیفرنیا(UCSB)، یک روش آزمایشی ایجاد کرده اند که فقط به تجهیزات آزمایشگاهی ابتدایی،  مقرون به صرفه و گوشی هوشمند شما نیاز دارد. نتایج اولیه این آزمایش نشان می‌دهد که دقت آن به اندازه آزمایش‌های PCR است.

به گزارش Gizmodo، این سیستم توسط دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا، توسعه یافته است. محققان در مقاله جدیدی که در مجله JAMA Network Open منتشر شده است، اشاره می‌کنند که این روش کمتر از ۱۰۰ دلار هزینه در تجهیزات نسبتاً رایج مانند یک صفحه داغ دارد. پس از آن، هر آزمایش تنها ۷ دلار هزینه برای کاربران خواهد داشت.

چکونه می‌توان از این روش استفاده کرد؟

برنامه رایگان توسعه یافته توسط دانشمندان Bacticount را دانلود کنید و گوشی خود را روی صفحه داغ همراه با دوربین عقب رو به پایین نگه دارید. بزاق خود را در کیت آزمایشی که روی صفحه داغ قرار دارد قرار دهید، محلول واکنشی را بر روی بزاقتان می‌ریزید تا RNA ویروسی را برای دوربین تلفنتان واضح‌تر کند سپس برنامه را اجرا می‌کنید. این محلول با مواد ویروسی پیوند می‌یابد (هم کووید و هم آنفولانزا در این مطالعه آزمایش شدند) و به رنگ قرمز روشن در می‌آیند و برنامه میزان بار ویروسی در بزاق را بر اساس سرعت واکنش رنگی تخمین می‌زند.

تست کرونا

این سیستم Smart-lamp نامیده می‌شود همچنین باید اشاره کرد که این روش بسیار ارزان است و راه اندازی آن آسان به نظر می‌رسد. اما این روش هنوز به بررسی‌های زیادی نیاز دارد، زیرا این مطالعه اولیه شامل نمونه بسیار کوچکی از ۵۰ بیمار علامت دار و بدون علامت در یکی از مناطق کالیفرنیای جنوبی بود. به عبارت دیگر: انتظار نداشته باشید که بتوانید کیت‌های سازگار با Bacticount را سفارش دهید و به زودی آزمایش خود را انجام دهید، به خصوص که این برنامه فقط برای کار با دوربین‌های گوشی‌های سامسونگ گلکسی S۹ تهیه شده است.

با این حال، این سیستم امیدوارکننده است، و ما با محققان دانشگاه کالیفرنیا در مورد اینکه چه مدت می‌تواند زمان لازم است تا برای استفاده عمومی مجاز شود، تماس گرفته‌ایم. اگر آن‌طور که آزمایش‌های اولیه نشان می‌دهد دقیق باشد، مقرون‌به‌صرفه و مقیاس‌پذیری آن می‌تواند یک ویژگی جدی برای قابلیت‌های آزمایش در هر کشوری باشد، زیرا نیاز به آزمایش COVID تا سال ۲۰۲۲ ادامه دارد.


بیشتر بخوانید

  • دانشمندان کمبریج راهکار جدیدی جهت تشخیص COVID-۱۹ یافتند

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا