تکنولوژی

SEOEDU مرجع تولید محتوا ایران با تیم مجرب و متخصص

SEOEDU مرجع تولید محتوا ایران با تیم مجرب و متخصص

خرید بلیط هواپیما از سفرمارکت

آیا با اصول تولید محتوای با کیفیت آشنایی دارید؟ تولید محتوا چگونه می تواند کسب و کارها را ارتقا بخشد؟ امروزه تولید محتوا توانسته است به جایگاه های قابل توجه ای در سطح دنیا دست یابد. با وجود کوتاه بودن عبارتش بسیار کاربردی بوده و می توان آن را یک عبارت پر سر و صدا دانست که با قابلیت های بی نظیر خود می تواند سطح وب سایت ها را رشد دهد. طی سالیان گذشته محتواها با رشد و پیشرفت قابل توجه ای مواجه شده اند به گونه ای که می توان انواع مختلفی از محتواهای تصویری، متنی، صوتی و ویدئویی را شاهد بود که هر کدام ساختار خاص خود را دارند اما این محتواها چه ویژگی دارند؟

بستر اینترنت با رشد روافزون خود درگاهی برای برطرف نمودن نیازهای عموم مردم دنیا به شمار می رود تا بتواند با ارائه پاسخ های روشن با استفاده از محتواها و اطلاعات خود شرایط بهتری را برای کاربران خود رقم بزند. تولید محتوای با کیفیت اهمیت بسیار بالایی دارد و اگر بخواهیم در قالب یک مثال این امر را اثبات نماییم می توان فرضیه چرخیدن زمین بر روی شاخ گاو را نام برد که دراین فرضیه می توان تولید محتوا را همان شاخی دانست که بستر اینترنت بر روی آن استوار است. با وجود پیشرفت های قابل توجه ای که در این حوزه صورت پذیرفته اند باز هم بیشتر مردم درک چندانی از تولید محتوا سایت ندارند به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا طی این نوشتار به بررسی جامع تولید محتوای باکیفیت و قواعد آن بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر توصیه داریم تا انتها ما را مهمان نگاه های زیبای خود نمایید.

اهمیت محتوا در دنیای امروز

برای مطالعه هرچه بهتر این مطلب بهتر است ابتدا این پرسش را از شما بپرسیم. محتوا چیست؟ پاسخ به این پرسش می تواند چالش هایی را در ذهن شما ایجاد نماید تا با رغبت بیشتری ما را دنبال کنید. محتوا دارای مفاهیم بسیار وسیعی است و نمی توان آن را تنها به یک مفهوم محدود نمود. بیشتر مردم تعاریف گوناگونی از محتوا در ذهن خود دارند و همین امر موجب شده است تا ما امروزه معانی مختلفی را برای این موضوع شاهد باشیم اما به طور کلی می توان محتوا را مفاهیمی دانست که ماهیتی اطلاعاتی دارند.

در واقع به بیان ساده تر هر مطلبی که قابل اعتماد، آگاهی دهنده، جالب و سرگرم کننده باشد به عنوان یک محتوا شناخته می شود اما آیا تمام این محتواها کیفیت لازم را دارند و یا قادرند تا اطلاعات مفیدی را به ما انتقال دهند؟ قطعا خیر به همین دلیل است که تولید محتوای باکیفیت بسیار ارزشمند بوده و نباید آن را نادیده گرفت. در حال حاضر قواعد و اصول خاصی برای تولید محتواهای باکیفیت و کاربردی ارائه شده اند که با رعایت نمودن این قواعد می توان علاوه بر تولید مطالبی باکیفیت و مفید به افزایش سطح کیفیت کسب و کارهای خود کمک های شایانی نمود زیرا تولید محتوا در حوزه خدمات سئو سایت نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

انواع مختلف محتوا

همان گونه که در بخش های قبل بیان نمودیم هر مطلبی که این توانایی را داشته باشد تا مخاطبین را سرگرم نموده و بر میزان دانش و اطلاعات آن ها بیفزاید به عنوان محتوا تقلی می گردد اما لازم است اصولی طراحی شود تا در انتها بتوان به نتایج سودمندی دست یافت. برای تولید محتوای باکیفیت لازم است ابتدا با انواع محتوا آشنا شوید. با توجه به نیازمندی هایی که امروزه در حوزه طراحی سایت ها و بهینه سازی نمودن آن ها وجود دارند انواع مختلفی از محتوا معرفی شده اند که هرکدام با ساختار و ویژگی های بارز خود نقش بسیار موثری را در این عرصه ایفا می کنند. از مهم ترین اشکال تولید محتوا می توان به محتواهای متنی، اینفوگرافی، عکس و ویدئو، محتواهای صوتی، وایت پیپر، کتاب های الکترونیکی، رپورتاژ آگهی و … اشاره نمود.

SEOEDU مرجع تولید محتوا ایران با تیم مجرب و متخصص

اهمیت تولید محتوا باکیفیت

تولید محتوای متنی ، صوتی و دیداری در صورتی کاربردی است که با کیفیت بالایی انجام شده باشد. زمانی که یک محتوا نتواند اثرات خاصی بر روی مخاطبین خود داشته باشد و یا سطح بازدید یک سایت را افزایش دهد ارزش چندانی نخواهد داشت بنابراین همان گونه که بیان نمودیم لازم است بر مبنای یک مجموعه اصول و قواعد طراحی و پیاده سازی شود. امروزه بسترهای بسیاری را می توان مشاهده نمود که همگی در حوزه ارائه خدمات سئو از جمله تولید محتوا فعالیت دارند. این سایت ها یا شرکت ها هرکدام ساختارهای خاصی را برای ارائه خدمات خود در نظر گرفته اند اما بازهم نمی توان تمام آن ها را معتبر دانست. سایت و یا شرکتی در راستای ارائه خدمات سئو معتبر است که بتوانند تولید محتوای باکیفیت را بدون داشتن دغدغه ای درسریع ترین زمان ممکن انجام داده و بهترین ها را برای کس و کار شما رقم بزند.

برخی ممکن است با این پرسش که چرا امروزه بیشتر شرکت ها هزینه های بسیاری را برای تولید محتوای باکیفیت متقبل می گردند مواجه شوند که پاسخ به این پرسش می تواند اهمیت بسیار بالای تولید محتوا را برای شما نمایان سازد. در صورتی که یک محتوا با کیفیت بسیار بالایی تولید و عرضه شود قادر خواهد بود تا ساختار یک کسب و کار را تغییر داده و بر روی رشد آن اثرات مثبت و قابل توجه ای بگذارد. طی سالیان گذشته کسب و کارهای اینترنتی به جایگاه های قابل توجه ای در سطح دنیا دست یافته اند و شما در حال حاضر کسب و کارهایی را شاهد می باشید که مرزهای محلی و جغرافیایی را رد کرده و به صورت جهانی ارائه خدمت می کنند. چه چیزی این کسب و کارها را رونق بخشیده است؟

امروزه گوگل به عنوان ویترین این کسب و کارها شناخته می شود اما باید شرایطی را فراهم نمود که همین مرورگر بتواند برای ویترین کسب وکار شما ارزش قائل شود. راه چاره تولید محتوای باکیفیت است که به عنوان یک وقعیت عینی در دنیای کسب و کار می تواند زیربنای آن را تغییر داده و قوام و استحکام قابل توجه ای را به ان ببخشد.

SEOEDU مرجع تولید محتوا ایران با تیم مجرب و متخصص

مخاطبین خود را بشناسید

یکی از قواعد تولید محتوای باکیفیت شناخت مخاطب است. اگر تولید محتواهای مختلف همچون تولید محتوای متنی، صوتی، تصویری و … را به سه بخش اصلی تقسیم کنیم شما لازم است فرآیندهای خاصی را برای مرحله قبل از تولید ، حین تولید و بعد از تولید طی نمایید. کیفیت کار شما در تمام این مراحل اهمیت بسیار بالایی داشته و نباید ساده نگاشته شود. شما با شناخت مخاطبین خود به این درک خواهید رسید که هدف شما از تولید محتوای باکیفیت چیست یا اینکه محتوای موردنظر قرار است چه نیازمندی هایی را برآورده سازد. بر این اساس می توان گفت شناخت مخاطب به شما کمک می کند تا محتواهای خود را کامل مطابق با نیازهای کاربران خود تولید نمایید.

بهره مندی از تقویم محتوا

SEOEDU مرجع تولید محتوا ایران با تیم مجرب و متخصص دومین اصل از تولید محتوای باکیفیت بهره مندی از تقویم محتوایی است. این تقویم های محتوایی اشاره مستقیمی به داشتن یک برنامه زمانی مدون دارند به این شکل که شما لازم است برای ثبت نمودن ایده های خود جهت تولید محتوا حتما آن ها را یادداشت کنید زیرا ممکن است آن ها را به فراموشی بسپارید. شما با استفاده از این تقویم ها قادر خواهید بود تا گام های موثری را در راستای تولید محتوای باکیفیت بردارید به این شکل که جزئیات، سرفصل ها و موضوعات محتواها را به طور کامل ثبت نموده و براساس آن ها عمل نمایید.

فرآیندهای تولید محتواهای باکیفیت

در بخش های قبل با مراحل پیش از تولید محتوای باکیفیت آشنا شدید حال قصد داریم تا به فرآیندهایی اشاره کنیم که به عنوان بخش های اصلی از تولید محتوا شناخته می شوند. از مهم ترین فرآیندهایی که لازم است حین تولید محتوای رعایت نمایید می توان موارد زیر را نام برد که هرکدام اهمیت بسیار بالایی دارند.

  • ایده یابی

گام اول از تولید محتوا ایده یابی است. شما می توانید ایده های لازم را از درون سازمان یا تیم های فعال خود دریافت کنید اما بازهم ایده یابی امری مشکل و پیچیده به شمار می رود.

  • برنامه ریزی

زمانی که ایده یابی را به درستی طی نمودید لازم است ک برنامه ریزی دقیق برای تولید محتواهای خود داشته باشید. آموزش سئو می تواند در این راستا به شما کمک های شایانی نماید تا با دقت عمل بیشتری برنامه ریزی های خود را انجام دهید.

  • ایجاد محتوا

مرحله نهایی تولید محتوای باکیفیت، ایجاد محتواست. زمانی که شما مراحل قبلی را به درستی با گذراندن آموزش سئو طی نموده باشید قادر خواهید بود تا این مرحله را نیز به خوبی پشت سر بگذارید. این مرحله فعالیت های خاصی را جهت تولید محتواهای صوتی ، تصویری و … در بر می گیرد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و لازم است تمام قواعد و اصول برای آن ها رعایت گردد.

پسا فعالیت های تولید محتوای باکیفیت

برخی ممکن است تولید محتوا را تمام کار بدانند در حالی که این باور کاملا اشتباه بوده و شما باید این محتواهای تولیدی را به دست مخاطبین خود برسانید. توزیع و ترویج درست محتواها یکی از مهم ترین مراحل پسا تولید محتوا به شمار می رود که نباید به سادگی از کنار آن عبور نمود.

در چنین شرایطی بهره مندی از دانش و آگاهی شرکت ها و یا سایت هایی که در راستای تولید محتوا و یا آموزش سئو فعالیت دارند اهمیت بسیار بالایی می یابد. seoedu به عنوان یک بستر فعال و پویا تمام قابلیت های لازم را دارد تا به شما کمک کند محتواهای خود را با کیفیت بسیار بالایی تولید نموده و بهترین ها را برای خود رقم بزنید. این سایت با بهره مندی از نیروهایی کاملا متخصص و مجرب خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه نموده و از میزان اعتبار بالایی در راستای آموزش سئو برخوردار می باشد.

زمانی که شما به عنوان یک نویسنده فعالیت میکنید حتما نیاز دارید تا نمونه کارها و محتواهای خود را در یک مکانی به عنوان رزومه و نمونه کار منتشر کنید تا دیگران از آن استفاده نمایند. برای همین پیشنهاد میکنیم یک وبسایت شخصی داشته باشیم که بتوانید مطالبی که برای خودتان مینویسید را در انجا به اشتراک بگذارید.

برای این کار میتوانید از وبسایت وردپرسی استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات درمورد هزینه و تعرفه سایت وردپرسی می توانید به صفحه قیمت طراحی سایت وردپرس مراجعه نمایید.

#توجه: این مطلب یک رپرتاژ تبلیغاتی بوده و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده تهیه و نگارش شده است.
دیجی‌رو مسئولیتی در قبال محتوای تبلیغاتی ندارد.

بامن

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا