هاست پرسرعت
علم و دانش

۲۲,۳۸۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کنید و به فضا بروید!

۲۲,۳۸۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کنید و به فضا بروید!

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، فضانوردان خصوصی ماموریت کهکشانی ۰۳ جزو اولین افرادی بودند که بلیت های خود را از شرکتی که توسط میلیاردر بریتانیایی ریچارد برانسون در سال ۲۰۰۴ تأسیس شد، خریداری کردند.

بیشتر بخوانید:

ناسا در اقیانوس به دنبال چه می‌گردد؟

مریخ را با این جزئیات شگفت انگیز هرگز ندیده‌اید!/ عکس

کن باکستر، کارآفرین آمریکایی املاک و مستغلات، تیموتی نش، محافظه‌کار متولد آفریقای جنوبی، و آدریان رینارد، مهندس و کارآفرین بریتانیایی، همراه با بت موزس، مربی فضانورد ویرجین گلکتیک، سه نفری بودند که با هواپیمای فضایی VSS Unity، سفر کردند.

مایکل کولگلازیر، مدیرعامل این شرکت گفت: «چه روز هیجان انگیزی برای سه فضانورد خصوصی جدید و کل تیم ویرجین گلکتیک بود.»

این پروازهای فضایی شامل یک هواپیمای حامل دو بدنه غول پیکر با دو خلبان است که از باند فرودگاه فضایی در نیومکزیکو بلند می شود. سفینه مادر که VSS Eve نام دارد، ارتفاع زیادی به دست می‌آورد و سپس هواپیمای فضایی متصل به زیر خود را رها می‌کند، که به نوبه خود پیشران‌های خود را درگیر می‌کند تا با سرعتی نزدیک به ۳ ماخ به فضا پرواز کند.

۲۲,۳۸۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان هزینه کنید و به فضا بروید!

در این پرواز فضایی مسافران دقایقی بی وزنی را تجربه می کنند، تا جایی که بتوانند آزادانه به انجام حرکات سالتو بپردازند و از پنجره به انحنای زمین خیره شوند. اولین ماموریت خصوصی این شرکت در ماه ژوئن شامل اعضای نیروی هوایی ایتالیا بود و در ماه آگوست و همزمان با راه اندازی آن، اولین گردشگران یک مادر و دختر بودند که از طریق یک مسابقه قرعه کشی برای خیریه جایگاه خود را در آن پرواز کسب کردند.

شرکت «ویرجین گلکتیک» در بخش گردشگری فضایی زیر مدار، با شرکت میلیاردر جف بزوس، «بلو اوریجین» رقابت می کند که تاکنون ۳۱ نفر را با استفاده از یک موشک به فضا فرستاده است. اما از زمان وقوع حادثه در سپتامبر ۲۰۲۲ در حین پرواز بدون سرنشین، موشک «بلو اوریجین» زمینگیر شده است. این شرکت در ماه مارس گفته بود که به زودی پروازهای فضایی را از سر می گیرد.

«ویرجین گلکتیک» در عین حال قصد دارد پروازهای فضایی تجاری ماهانه خود را ادامه دهد. حدود ۸۰۰ بلیت فروخته است که ۶۰۰ بلیت بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ به قیمت ۲۰۰۰۰۰ دلار تا ۲۵۰۰۰۰ دلار بوده و از آن زمان تاکنون ۲۰۰ بلیت هر کدام به قیمت ۴۵۰۰۰۰ دلار به فروش رسیده است که با دلار ۴۹,۷۵۰ تومانی تقریبا، ۲۲۳۸۷۵۰۰۰۰۰ تومان هزینه این سفر می شود.

منبع: phys.org

۲۲۷۳۲۳

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا