هاست پرسرعت
علم و دانش

یک مرسدس بنز استثنایی برای همه سلیقه‌ها/ عکس

یک مرسدس بنز استثنایی برای همه سلیقه‌ها/ عکس

شاسی بلندها امروزه عملاً در بازار خودرو جهان غالب شده‌اند و خودروسازان با تولید شاسی بلندهایی با کاربری‌های متفاوت، موفق شده‌اند انواع رانندگان را به سمت خود جذب کنند. در چنین شرایطی، برای کلاس‌های دیگری مثل استیشن واگن دشوار می‌شود که سهم پیشین خود از بازار را حفظ کنند ولی در این بین معرفی یک استیشن واگن با طراحی، مشخصات و امکانات جذاب باید جای توجه داشته باشد. درحالی که شنیده‌ها از حذف استیشن‌ها از مجموعه محصولات مرسدس بنز تا سال ۲۰۳۰ حکایت دارند، این خودروساز آلمانی به‌تازگی از مدل ۲۰۲۴ مرسدس بنز E کلاس استیت رونمایی کرده است.

طراحی و ابعاد E کلاس استیت کد S۲۱۴

همان‌طور که انتظار می‌رود، مرسدس بنز ای کلاس استیت دنباله‌روی طراحی سدان ای کلاس کد W۲۱۴ است که اخیراً به نمایش گذاشته شد. البته طراحی این استیشن واگن وقتی پای مقایسه با نمونه مشابه‌ای مثل بی ام و سری ۵ تورینگ پیش رو در میان باشد، فاصله بیشتری با طراحی مرسوم دارد. بدنه ظرافت بیشتری پیدا کرده و همچنین ضریب درگ از ۰.۲۷ به ۰.۲۶ رسیده است. در کنار این‌ها رینگ‌های ۱۷ اینچی برای نسخه پایه انتخاب شده، اما حتی امکان سفارش رینگ‌های بزرگ‌تر ۲۱ اینچی وجود دارد.

E کلاس استیت، بزرگ‌ترین استیشن واگن مرسدس بنز، حالا با نسخه جدید S۲۱۴ جادارتر از قبل شده است. فاصله بین دو محور این استیشن واگن با افزایشی ۲۲ میلی‌متری به ۲۹۶۱ میلی‌متر رسیده و به لطف این افزایش فاصله، فضای پای بیشتری برای سرنشینان فراهم می‌شود. عرض خودرو هم ۲۸ میلی‌متر به ۱۸۸۰ میلی‌متر افزایش پیدا کرده است تا سرنشینان فضای بیشتری برای دست‌های خود داشته باشند. طول با افزایش ۴ میلی‌متری حالا به ۴۹۴۹ میلی‌متر می‌رسد و ارتفاع با افزایش ۱ میلی‌متری حالا ۱۴۶۹ میلی‌متر است.

مرسدس بنز E کلاس استیت مدل ۲۰۲۴ دیگر با آپشن ردیف سوم ارائه نمی‌شود، اما همچنان ۶۱۵ لیتری فضای بار در حالت عادی و ۱۸۳۰ لیتر فضای بار در صورت تا کردن صندلی‌ها را در اختیار سرنشینان می‌گذارد. البته نسخه پلاگین هیبرید با فضای ۴۶۰ لیتری در حالت عادی و فضای ۱۷۸۵ لیتری هنگام تا کردن صندلی‌ها بیشتر مناسب خانواده‌هایی با جمعیت کمتر است. برای دسترسی به قسمت بار هم درب عقب با کنترل برقی به‌صورت استاندارد در نظر گرفته شده است.

امکانات و تجهیزات فضای داخلی ای کلاس استیت

فضای داخلی مرسدس بنز کلاس E جدید با نسخه سدان آن که مدتی پیش معرفی شد، تفاوتی ندارد. در نتیجه، در کابین آن نمایشگر سوپراسکرین اختصاصی مرسدس بنز برای سیستم اطلاعات و سرگرمی MBUX خودنمایی می‌کند. سوپراسکرین در واقع یک نمایشگر یکپارچه عریض متشکل از سه نمایشگر است که از گوشه تا گوشه دیگر داشبورد را احاطه می‌کند. دوربین سلفی، پشتیبانی از تیک تاک، بازی Angry Birds و قابلیت برقراری تماس ویدیویی از طریق برنامه زوم بعضی از ویژگی‌های این نمایشگرند.

مرسدس بنز یک ماشین برای طرفداران ماشین‌های خاطره‌انگیز ساخت/ عکس

از جمله فناوری‌های استاندارد دیگری که همراه با این استیشن واگن هستند، باید کلید دیجیتال برای کاربران اپل و اندروید و سیستم پارک خودکار را ذکر کرد. البته برای استفاده از سیستم پارک خودکار، راننده حتماً باید داخل خودرو حضور داشته باشد؛ مگر اینکه از آپشن پارک از راه دور از طریق گوشی همراه یا پارک خودکار با قابلیت حفظ حرکات استفاده کند.

مشخصات فنی مرسدس بنز E کلاس استیت مدل ۲۰۲۴

مرسدس بنز ای کلاس استیت مدل جدید ابتدا در نسخه‌های E۲۲۰d و E۲۰۰ و مدتی بعد در نسخه E۳۰۰e پلاگین هیبرید در اروپا به عرضه می‌رسد. E۲۰۰ مجهز به یک پیشرانه بنزین‌سوز ۲ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ با فناوری هیبرید خفیف ۴۸ ولتی است که قابلیت تولید قدرت ۲۰۴ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را دارد. موتور الکتریکی این نسخه ۲۳ اسب بخار قدرت و ۲۰۵ نیوتن متر گشتاور اضافی تولید می‌کند. این نسخه با چنین پیشرانه‌ای می‌تواند ظرف ۷.۸ ثانیه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و ضمناً حداکثر سرعت آن به ۲۳۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

نسخه E۲۲۰d با بهره‌گیری از یک پیشرانه دیزل ۲ لیتری به‌همراه همان سیستم هیبرید خفیف ۴۸ ولتی، ۱۹۷ اسب بخار قدرت و ۴۴۰ نیوتن متر را به راننده تحویل می‌دهد. شتاب‌گیری این نسخه از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۷.۹ ثانیه زمان می‌برد و حداکثر سرعت آن ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. البته بنا به گفته مرسدس بنز، یک نسخه با پیشرانه دیزل ۶ سیلندر قدرتمندتر در آینده برای ای کلاس استیت مدل ۲۰۲۴ روانه بازار می‌شود. همچنین همه نسخه‌ها برای انتقال قدرت خود به یک گیربکس اتوماتیک ۹ سرعته به‌روزرسانی شده متکی‌اند.

نهایتاً E۳۰۰e پلاگین هیبرید از یک پیشرانه بنزین‌سوز ۲ لیتری به‌علاوه یک موتور الکتریکی برای تولید قدرت بیشتر بهره می‌برد. موتور بنزین‌سوز مذکور توان تولید قدرت ۲۰۴ اسب بخار و گشتاور ۳۲۰ نیوتن متر را دارد و موتور الکتریکی در کنار آن، ۱۲۹ اسب بخار قدرت و ۴۴۰ نیوتن متر گشتاور خروجی می‌دهد. مجموع خروجی این پیشرانه پلاگین هیبرید ۳۱۲ اسب بخار خواهد بود که امکان شتاب‌گیری از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ظرف ۶.۵ ثانیه را برای خودرو فراهم می‌کند. در همین حال، حداکثر سرعت این نسخه ۲۲۷ کیلومتر بر ساعت است که کمتر از دو نسخه دیگر بر شمرده می‌شود.

مرسدس بنز E کلاس استیت ۲۰۲۴ نسخه E۳۰۰e پلاگین هیبرید انرژی موتور الکتریکی خود را از یک باتری ۲۵.۴ کیلووات ساعتی تامین می‌کند. با استفاده از این باتری، این نسخه قادر است با یک بار شارژ در حالت الکتریکی مسافت بیش از ۱۰۰ کیلومتر را طی کند. این شعاع حرکتی می‌تواند نیاز بسیاری از رانندگان را برای رفت و آمدهای خود برآورده کند. در آخر، این استیشن واگن مرسدس بنز با سیستم تعلیق بادی استاندارد برای ناحیه عقب به‌علاوه آپشن سیستم تعلیق Airmatic دو محوره، راحتی سواری خودرو را تضمین می‌کند.

مرسدس بنز یک ماشین برای طرفداران ماشین‌های خاطره‌انگیز ساخت/ عکس

مرسدس بنز علاوه بر پیشرانه دیزل ۶ سیلندر، از عرضه یک پیشرانه دیزل پلاگین هیبرید و چند نسخه AMG برای E کلاس استیت مدل ۲۰۲۴ در آینده خبر داده است. حتی تصاویر لو رفته نشان می‌دهند که یک نسخه All-Terrain از این استیشن واگن مرسدس بنز با توانایی‌های آفرود هم در دستور کار قرار دارد. در هر صورت، نسخه معمولی ای کلاس استیت در پاییز آینده در اروپا به‌صورت رسمی به فروش گذاشته خواهد شد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانیدبه صفحه لیست قیمت روز خودرو در بیکینگ مراجعه کنید.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا