علم و دانش

یک بروزرسانی جذاب از گوگل!

یک بروزرسانی جذاب از گوگل!

گوگل ظاهراً درحال آزمایش فید Discover برای صفحه اصلی خود در دسکتاپ است که علاوه بر نوار جستجو، محتوای پیشنهادی و توصیه‌شده را نیز به کاربران نمایش می‌دهد.

براساس تصویری که MSPowerUser در گزارش خود به اشتراک گذاشته است و در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید، این فید شامل مواردی ازجمله اخبار مهم، پیش‌بینی آب‌وهوا، نتایج مسابقات ورزشی و اطلاعات سهام سه شرکت می‌شود. البته این اولین‌بار نیست که گوگل این ویژگی را ارائه می‌کند؛ غول موتور جستجو در سال 2018 فید Discover را به صفحه اصلی برنامه موبایل خود در ایالات‌متحده اضافه کرده بود.

«لارا لوین»، سخنگوی گوگل نیز در گفت‌وگو با وب‌سایت The Verge، ضمن تأیید این تغییر، اشاره کرد که آزمایش فید Discover هم‌اکنون در هند اجرا می‌شود.

فید Discover در صفحه اصلی موتور جستجوی گوگل

یک بروزرسانی جذاب از گوگل!

غول موتور جستجو در گذشته نیز این ویژگی را برای صفحه اصلی خود در دسکتاپ آزمایش کرده است. سال گذشته در گزارشی آزمایش ردیفی از کارت‌های ویجت‌مانند در صفحه اصلی آن مشاهده شده بود که ترکیبی مشابه از اخبار، پیش‌بینی آب‌وهوا و اطلاعات سهام را به کاربران نشان می‌داد.

همان‌طور که MSPowerUser در گزارش خود اشاره می‌کند، رابط آزمایشی گوگل شباهت زیادی به ویژگی مشابه موتور جستجوی بینگ مایکروسافت دارد که لیستی طولانی از اخبار و اطلاعات دیگر را به کاربران نشان می‌دهد. درحالی‌که رابط کاربری سنتی و بسیار ساده گوگل احتمالاً طرفداران خاص خود را دارد، اما اکنون پس از گذشت بیش از یک دهه از راه‌اندازی آن، احتمالاً افراد زیادی وجود داشته باشند که دیگر از صفحه اصلی این موتور جستجو بازدید نمی‌کنند و برای جستجوهای خود از روش‌های میانبر، مانند تایپ کلمه موردنظر در نوار URL مرورگر استفاده می‌کنند. بنابراین اضافه‌شدن این ویژگی می‌تواند میزان بازدید کاربران از صفحه اصلی موتور جستجوی گوگل را افزایش دهد.

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا