هاست پرسرعت
موبایل

گوگل با هوش مصنوعی، گوشی‌های اندرویدی را «ضد سرقت» می‌کند

گوگل با هوش مصنوعی، گوشی‌های اندرویدی را «ضد سرقت» می‌کند

این قابلیت که از ژوئیه برای کاربران برزیلی گوشی‌های اندروید ۱۰ و نسخه های بالاتر در دسترس خواهد بود، از هوش مصنوعی برای تشخیص سیگنال ها و رفتارهای مرتبط با سرقت گوشی استفاده می کند و در چنین شرایطی، صفحه گوشی را قفل می کند.

سه نوع قفل در این قابلیت وجود دارد: نخست آنکه هوش مصنوعی زمانی که گوشی احتمالا به سرقت رفته باشد، صفحه را قفل می کند. گزینه دوم این است که کاربر از راه دور و با استفاده از دستگاه دیگری می تواند گوشی خود را قفل کند. گزینه سوم نیز قفل خودکار گوشی پس از مدتی عدم دسترسی به اینترنت است.

مشکل سرقت گوشی در برزیل رو به افزایش است. بر اساس آمار رسمی، تعداد گوشی های مسروقه در این کشور در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل ۱۶.۶ درصد افزایش یافت و به حدود یک میلیون دستگاه رسید.

دولت برزیل پیشتر اپلیکیشن “سلولار سگورو” را برای گزارش و مسدود کردن گوشی های مسروقه راه اندازی کرده بود. تا آوریل گذشته حدود ۲ میلیون نفر در این اپ ثبت نام کرده و ۵۰ هزار گوشی نیز از طریق آن مسدود شده است.

قابلیت جدید گوگل که در گام نخست در برزیل آزمایش می شود، قرار است به تدریج برای کاربران کشورهای دیگر نیز عرضه شود. استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی سرقت گوشی می تواند کمک شایانی برای مقابله با این معضل باشد.

سرقت گوشی‌های همراه به دلیل ارزش و تقاضای بالای این محصولات، مشکلی فراگیر در بسیاری از کشورهاست.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا