اینترنت

گرایش کارمندان اپل به گوشی‌های اندرویدی موجب نارضایتی این شرکت شده است

گرایش کارمندان اپل به گوشی‌های اندرویدی موجب نارضایتی این شرکت شده است

کشمکش میان پلتفرم‌های اندروید و iOS احتمالا به این زودی‌ها پایان پیدا نخواهد کرد. بعلاوه به‌نظر می‌رسد که کارمندان شرکت‌های تولیدکننده گجت‌های اندرویدی و iOS به پلتفرمی که برای آن فعالیت می‌کنند؛ وفادار هستند. با این‌حال اکنون چنین وضعیتی در خصوص سیستم‌عامل iOS اپل صادق نیست.

atramart mobile

برخی گزارشات نشان می‌دهند که تعدادی از کارمندان فروشگاه‌های اپل استور اکنون در تلاش برای استفاده از اسمارت‌فون‌های اندرویدی هستند. تیم مدیریتی اپل بر این باور است که چنین پدیده‌ای مایه شرمساری بوده و بایستی متوقف شود. با این‌حال کارمندان بنا بر دلایلی در حال مهاجرت به پلتفرم اندروید هستند.

چند روز قبل گزارشاتی منتشر شد که نشان می‌داد تعدادی از کارمندان مراکز خرده فروشی اپل در صدد تشکیل یک اتحادیه هستند. به همین دلیل این افراد با هدف جلوگیری از جاسوسی اپل از آنها به سراغ گوشی‌های اندرویدی می‌روند. البته این موضوع بدان معنا نیست که آنها اسمارت‌فون‌های اپلی خود را کنار می‌گذارند. با این‌حال به منظور حفظ ماهیت محرمانه اتحادیه، کلیه ارتباطات از طریق یک هندست اندرویدی برقرار خواهند شد.

arzif mobile

در حال حاضر اپل از طریق مدیران فروشگاه‌های خود در تلاش است تا کارکنان را از تشکیل اتحادیه منصرف نماید. با این‌حال کارمندان معترض در تصمیم خود کاملا مصمم بوده و از آن عقب‌نشینی نمی‌کنند. بر اساس اعلام یک منبع داخلی، سازمان‌دهنگان اتحادیه جلسات محرمانه خود را برگزار نموده و از طریق پیام‌های رمزگذاری شده با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. همچنین این افراد بعضا به‌جای استفاده از آی‌فون به‌صورت انحصاری از گوشی‌های اندرویدی بهره‌برداری می‌کنند.

گرایش کارمندان اپل به گوشی‌های اندرویدی موجب نارضایتی این شرکت شده است

شرکت اپل این هفته پیشنهاد افزایش دستمزد و مزایا را پیش روی کارمندان خود قرار داد. با این‌حال کارمندان برخی مراکز خرده فروشی اپل ادعا کردند که این افزایش دستمزدها بعضا ناکافی بوده است؛ چرا که رقم افزایش دستمزد ساعتی کمتر از 1 دلار است. کارمندان ادعا می‌کنند که رشد دستمزدها با نرخ تورم همخوانی ندارد. یکی از افراد سازمان‌دهنده کارمندان خرده فروشی اپل اعلام کرد: “بسیاری از همکاران و دوستان مورد علاقه من فاقد درآمد کافی برای گذران زندگی هستند.”

اتحادیه کارمندان اپل در ایالات‌متحده

برخی گزارشات مخابره شده از ایالات‌متحده نشان می‌دهند که تعدادی از کارمندان اپل استورها در تلاش برای تشکیل یک اتحادیه هستند. با این‌حال هیچ‌گونه شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کارمندان اپل استورها در خارج از ایالات‌متحده نیز برنامه مشابهی را دنبال می‌کنند. گزارشات نشان می‌دهند که کارمندان از مدت‌ها قبل برای تشکیل پرونده در هیئت ملی روابط کار برنامه‌ریزی کرده‌اند.

اگرچه اخراج کارمندان معترض توسط اپل ظاهرا راهکاری آسان برای حل این مشکل به‌نظر می‌رسد؛ اما انجام چنین کاری چندان آسان نیست؛ زیرا کمپانی از هویت کارمندان معترض به‌طور دقیق آگاهی ندارد. بعلاوه اخراج یک کارمند در ایالات‌متحده کار چندان آسانی نیست. غول آمریکایی به‌دنبال درگیر شدن در منازعات حقوقی و اعتراضات عمومی احتمالی پس از آن نخواهد بود. بنابراین اپل تلاش می‌کند که تا حد امکان رویکردی دیپلماتیک را در پیش بگیرد.

دستمزد ساعتی کارمندان خرده فروشی‌های اپل بسته به عنوان شغلی و سابقه کار آنها بین 17 تا 30 دلار متغیر است. با این‌حال کارمندان ادعا می‌کنند که این رقم در مقایسه با نرخ تورم ناچیز است. مدیران  ‌‌‌‌‌اپل استورها به کارمندان خود یادآوری می‌کنند که کمپانی احتمالا ناچار به انجام اقدامات تلافی‌جویانه علیه کارمندان خود خواهد شد. این موضوع می‌تواند تبعات زیان‌باری نظیر کاهش دستمزد یا سلب مزایا یا فرصت‌ها را برای کارمندان به‌دنبال داشته باشد. بعلاوه مدیران از طریق استراق سمع مکالمات کارمندان تلاش می‌کنند تا از هویت افراد درگیر در ماجرا مطلع شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا