علم و دانش

کلاهی که ژاپنی‌ها سر گوگل گذاشتند/ عکس

کلاهی که ژاپنی‌ها سر گوگل گذاشتند/ عکس

گروهی از مهندسان گوگل ژاپن کلاهی شبیه به دکمه‌ی کیبورد موسوم به Keycap ساخته‌اند. این محصول با ۶ حسگر جهت کلاه را تشخیص می‌دهد. سپس ازطریق بلوتوث به Gboard گوشی متصل می‌شود و حروف را تایپ می‌کند.

گوگل کیبورد یادشده را تولید نمی‌کند؛ بلکه پروژه‌ی Gboard CAPS یکی دیگر از ایده‌های سرگرمی گوگل ژاپن برای کیبورد گوگل است. سال گذشته نیز، ژاپنی‌ها کیبورد تک‌ردیفه‌ای به طول حدود ۱٫۵ متر موسوم به Gboard Stick Version ساخته بودند.

کلاهی که ژاپنی‌ها سر گوگل گذاشتند/ عکس

گفته می‌شود که هدف از این ایده‌ها تبلیغ اپلیکیشن Gboard ژاپنی است. بااین‌حال، به‌نظر می‌آید که گوگل ژاپن به این ایده جنبه‌ی واقعی و کاربردی داده است.

پروژه‌ی Gboard CAPS از گوگل تأییدیه‌ی رسمی ندارد؛ اما مهندسان بخش ژاپنی شرکت همه‌ی آنچه برای ساخت این کلاه نیاز است، ازجمله نرم‌افزار و سخت‌افزار و روش ساخت را به‌صورت متن‌باز در GitHub دردسترس قرار داده‌اند.

بیشتر بخوانید:

  • گوگل دست از مسخره‌ کردن آیفون برنمی‌دارد/ فیلم

چگونه با کلاه یادشده می‌توان تایپ کرد؟ درون کلاه حسگر زاویه‌سنج شش‌محوره‌ای قرار دارد که موقعیت کلاه را تشخیص می‌دهد. فرد کلاه را به چپ و راست می‌چرخاند. هر زاویه نمایانگر حرف خاصی است. سپس، فرد بالای کلاه را فشار می‌دهد تا کاراکتر را وارد کند. این کیبورد ازطریق بلوتوث به گوشی یا لپ تاپ متصل و با باتری ۳٫۷ ولتی تغذیه می‌شود.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا