هاست پرسرعت
موبایل

چرا اپل از تولید آیفون ۱۵ مینی منصرف شد؟

چرا اپل از تولید آیفون ۱۵ مینی منصرف شد؟

اپل آیفون ۱۲ مینی را در سال ۲۰۲۰ پس از سال‌ها درخواست طرفداران آیفون از این شرکت برای عرضه یک گوشی با صفحه نمایش کوچک مجهز به جدیدترین ویژگی‌ها، ارائه کرد. وقتی اپل این کار را انجام داد، تصور می‌رفت که عرضه شکل کوچک، برای چند سال ادامه خواهد داشت، اما عرضه این مدل با رونمایی سری آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲، ظاهرا به یک باره قطع شد. پس از عرضه سری آیفون ۱۵، اپل، آخرین گوشی را که مشخصات یک گوشی «مینی» را داشت، حذف کرد.

به گزارش بیکینگ از ایسنا، طبق داده‌های جمع‌آوری‌ شده توسط شرکت CIRP، نگرانی‌ها ابتدا زمانی به وجود آمد که ظاهرا آیفون ۱۲ مینی آن‌طور که اپل انتظار داشت، فروش نداشت و از فروش آیفون ۱۲ در آمریکا در اکتبر و نوامبر سال ۲۰۲۰، تنها شش درصد سهم داشت. بررسی شرکت تحقیقاتی کانترپوینت نشان داد آیفون ۱۲ مینی، تنها پنج درصد از کل فروش آیفون ۱۲ را در آمریکا در نیمه اول ژانویه ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد.

تحلیلگران بانک مورگان استنلی بر این باورند که اپل تصمیم گرفت تولید آیفون ۱۲ مینی را دو میلیون دستگاه کاهش دهد تا ظرفیت تولید بیشتری برای مدل محبوب‌تر آیفون ۱۲ پرو ایجاد کند. یک گزارش تایوانی که از منابع زنجیره تامین نقل قول کرده بود و بر اساس آن، تقاضای زیاد برای  مدل‌های  آیفون ۱۲ پرو در چین باعث شد اپل عرضه دستگاه‌های گران‌تر خود را افزایش دهد، منعکس کننده این واقعیت است.

در آوریل سال ۲۰۲۲، شرکت CIRP داده‌های بیشتری منتشر کرد که نشان می‌داد آیفون ۱۳ مینی، تنها سه درصد از فروش آیفون ۱۳ را به خود اختصاص داده است که نصف فروش آیفون ۱۲ مینی بود. این فروش ضعیف احتمالا دلیل اصلی پایان عمر آیفون «مینی» بوده است.

با لاین آیفون ۱۴، اپل تصمیم گرفت دستگاه «مینی» را با دستگاه «پلاس» کاملا جدید جایگزین کند که با اندازه صفحه نمایش ۶.۷ اینچی مدل‌های  بالاتر «پرو مکس» مطابقت داشت. از برخی جهات، «پلاس»، منعکس کننده «مینی» بوده و جدیدترین ویژگی‌های آیفون را در اندازه‌های مختلف صفحه نمایش، ارائه می‌دهد. به جای ارائه یک گزینه صفحه نمایش کوچک سبک وزن، مشتریان اکنون می‌توانند باطری حتی بزرگتر و صفحه نمایش ۶.۷ اینچی را انتخاب کنند که مشابه اندازه‌ای است که مشتریان مدل «پرو مکس» با قیمت ۱۱۹۹ دلار، بیش از پنج سال است که به آن عادت کرده‌اند، اما در مدل «پلاس»، با قیمت مناسبتر ۸۹۹ دلار عرضه می‌شود.

بر اساس گزارش مک رومرز، طبق شایعاتی، هیچ برنامه‌ای برای احیای «مینی» آیفون در خط تولید اپل وجود ندارد. انتظار می‌رود صفحه نمایش کوچک‌ترین آیفون‌های در دست ساخت، مانند آیفون ۱۶ و نسل چهارم آیفون  SE،   در اندازه ۶.۱ اینچ باشد. در مقابل، انتظار می‌رود اندازه صفحه نمایش برخی از دستگاه‌های آینده مانند آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس، حتی بزرگ‌تر شده و به ترتیب به ۶.۳ و ۶.۹ اینچ افزایش پیدا کنند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا