هاست پرسرعت
علم و دانش

پهپاد حیرت‌آور فرانسوی رقیب آمریکایی را زمین می‌زند؟/ عکس

پهپاد حیرت‌آور فرانسوی رقیب آمریکایی را زمین می‌زند؟/ عکس

غزال زیاری: کمپانی Turgis & Gaillard اخیرا و در نمایشگاه هوایی پاریس از نمونه اولیه پهپاد آروک رونمایی کرده که این بزرگترین پهپاد در تاریخ فرانسه است.

طول بال‌های این پهپاد ۲۲ متر و طول خود آن ۱۴ متر است و حداکثر وزن برخاست آن ۵۵۰۰ کیلومتر اعلام شده است. در مقایسه آروک با مشابه آمریکایی‌اش، MQ-۹ Reaper ، می‌توان به عظمت و اقتدار نمونه فرانسوی پی برد؛ چرا که طول بال‌های نمونه آمریکایی ۲۰ متر، طول خود آن ۱۱ متر و وزن برخاستش۴۵۰۰ کیلوگرم است.

حداکثر سرعت پهپاد آروک ۴۶۳ کیلومتر بر ساعت اعلام شده و می‌تواند برای ۳۰ ساعت در هوا بماند و حداکثر ارتفاع پرواز آن به ۹۱۴۴ متر می‌رسد.

arok.png

در عین حال این یکی از نقاط قوت این پرنده فرانسوی این است که به زیرساختهای مخصوص آماده وابسته نیست .

بیشتر بخوانید:

  • کدام مدل‌های گوشی آیفون از قطار اپل پیاده می‌شوند؟
  • دکمه مرگ؛ دکمه‌ای که در تاریخ دفن شد!

پاتریک گایلار، مدیرعامل کمپانی Turgis & Gaillard در این باره گفته:« این پهپاد برای جنگ ساخته شده است.» و در عین حال به این نکته اشاره کرد که پروژه ساخت آروک اخیرا به پایان رسیده و این پهپاد هنوز به پرواز در نیامده است.

arok2.png

کمپانی Turgis & Gaillard دارای ۹ مرکز و ۳۰۰ کارمند است و گردش مالی سالانه این کمپانی حدود ۵۰ میلیون دلار عنوان شده. وزارت دفاع فرانسه از روند پیشروی این پروژه آگاه است ولی این پروژه کاملا با بودجه شخصی شرکت پیش رفته است.

منبع: gagadget

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا