علم و دانش

هکی که ۷۰میلیون دلار می‌ارزد!

هکی که ۷۰میلیون دلار می‌ارزد!

مدیران کوین‌اکس (CoinEx) چند روز پیش متوجه شدند مقدار زیادی از دارایی‌های موجود در این صرافی در حال ارسال به کیف‌پولی است که قبلاً سابقه‌ی برداشت وجه نداشت و همین موضوع باعث شد متخصصان به احتمال هک‌شدن کوین‌اکس اشاره کنند. زمان زیادی نگذشته بود که هک کوین‌اکس تأیید شد.

پلتفرم Cyvers Alerts که روی امنیت بلاک‌چین متمرکز است، در ابتدا گفت ۲۷ میلیون دلار از دارایی‌های کوین‌اکس به‌سرقت رفته است؛ اما کوین‌اکس تأیید کرده که مبلغ هک‌شده به ۷۰ میلیون دلار رسیده است. هم‌زمان برخی از منابع می‌گویند هک کوین‌اکس کار هکرهای کره‌شمالی است.

زمان کوتاهی پس از هک کوین‌اکس، برخی از رسانه‌ها، خصوصاً درایران، گفتند که این صرافی در پی سرقت پول کاربران است؛ اما این ادعا حقیقت ندارد.

کوین‌اکس در بیانیه‌ای می‌گوید که سرقت ۲۷ میلیون دلاری، تنها بخش کوچکی از دارایی‌های این صرافی را تخلیه کرده است و کاربران بابت هرگونه ضرر ناشی از این رخنه‌ی امنیتی غرامت کامل دریافت خواهند کرد.

صرافی کوین‌اکس برای پاسخ به پرسش‌های کاربران بیانیه‌ی مطبوعاتی جدیدی در تلگرام منتشر کرده است. این صرافی می‌گوید که لحظاتی پس از هک‌شدن، تیمی ویژه تشکیل داده است تا تحقیقاتش را شروع کند. تحقیقات اولیه نشان داد که هک این صرافی نتیجه‌ی بهره‌گیری از کلیدهای خصوصی والت‌هایی بوده است که دارایی‌ها را نگه‌داری می‌کردند.

کوین‌اکس موقتاً برداشت هرگونه رمزارز را ممنوع کرده است تا تحقیقاتش را ادامه دهد. همچنین، این صرافی دارایی‌هایش را از والت‌های هک‌شده به والت‌های امن منتقل کرده است. کوین‌اکس در حال ساخت معماری کاملاً جدیدی برای والت‌ها است و به‌زودی برداشت رمزارز را امکان‌پذیر می‌کند.

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا