فناوری

هوش مصنوعی جدید گوگل/ می‌شنود، ترجمه می‌کند و حرف می‌زند

هوش مصنوعی جدید گوگل/ می‌شنود، ترجمه می‌کند و حرف می‌زند

مدل AudioLM در حفظ اطلاعات زبان آوایی مانند هویت و لحن گوینده عملکرد بالایی دارد. با ترکیب AudioLM با PaLM-2، مدل AudioPaLM می‌تواند از تخصص زبانی PaLM-2 و حفظ اطلاعات زبان آوایی AudioLM استفاده کند تا به درک کامل‌تری از متن و گفتار دست یابد و بهتر بتواند آن‌ها را خلق کند.

بیشتر بخوانید:

  • ترسناک یا زیبا؛ آشنایی با عجیب‌ترین بز دنیا / عکس

  • ببینید تایتان چگونه در زیر آب مچاله شد/ فیلم

تولید متن و صدا با گوگل AudioPaLM

مدل AudioPaLM از کلمات مشترکی استفاده می‌کند که می‌تواند هم گفتار و هم متن را با تعداد محدودی از توکن‌های مجزا نشان دهد. این ویژگی به مدل زبانی جدید گوگل اجازه می‌دهد تا وظایفی مانند تشخیص گفتار، تبدیل متن به گفتار و ترجمه گفتار به گفتار را در یک معماری و فرایند آموزش یکپارچه و واحد قرار دهد.

هوش مصنوعی جدید گوگل/ می‌شنود، ترجمه می‌کند و حرف می‌زند

مدل جدید گوگل به‌خاطر ترکیب دو مدل زبانی، می‌تواند متن و گفتار را پردازش کند یا آن‌ها را بسازد. این موضوع کاربردهای AudioPaLM را افزایش می‌دهد و می‌توان از آن برای کارهایی مانند تشخیص صدا یا تبدیل صدا به متن استفاده کرد.

AudioPaLM ظاهراً در آزمایش‌ها در زمینه ترجمه گفتار عملکرد بهتری نسبت به سایر سیستم‌ها داشته است. این مدل همچنین می‌تواند گفتار را به متن ترجمه کند و چنین کاری را برای ترکیب‌های زبانی جدید هم انجام دهد.

مدل زبانی جدید گوگل می‌تواند صداها را براساس اعلان‌های گفتاری کوتاه، بین زبان‌های مختلف جابه‌جا کند. این مدل همچنین قادر است صداهای متفاوت را ضبط و آن‌ها را در زبان‌های مختلف بازتولید کند.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا