هاست پرسرعت
علم و دانش

نزدیکی به این درخت به قیمت جانتان تمام می‌شود!/ عکس

نزدیکی به این درخت به قیمت جانتان تمام می‌شود!/ عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، درخت مانچینیل (Hippomane mancinella) به دلیل خواص سمی اش بدنام است که آن را به یکی از خطرناک ترین درختان جهان تبدیل می کند. تقریباً هر قسمت از این درخت حاوی طیف وسیعی از سموم از جمله استرهای فوربول و سایر ترکیبات شیمیایی است. حتی تماس صرف با هر قسمت از درخت می تواند عواقب شدیدی داشته باشد که منجر به تحریک پوست، تاول زدن و مشکلات بالقوه سلامتی طولانی مدت شود.

یکی از خائنانه ترین جنبه های درخت مانچینیل، میوه فریبنده آن است. این میوه‌ها که شبیه سیب‌های سبز کوچک هستند، رهگذران ناآگاه را جذب می‌کنند، غافل از خطری که در درون وجود دارد. مصرف میوه مانچینیل می تواند منجر به درد طاقت فرسا، احساس سوزش، استفراغ و عوارض بالقوه تهدید کننده زندگی شود. ضروری است که بسیار احتیاط کنید و هرگز این میوه های سمی را مصرف نکنید یا از آنها استفاده نکنید.

«درخت مرگ» گیاهی که هیچ جانداری حق نزدیک شدن به آن را ندارد!/ عکس

علاوه بر میوه های سمی، شیره درخت مانچینیل نیز به همان اندازه خطرناک است. شیره حاوی ترکیبی قوی از ترکیبات سمی است که می تواند باعث سوختگی شدید، تاول و حتی آسیب دائمی چشم شود. ایستادن در زیر درخت در هنگام بارندگی می تواند منجر به تماس ناشی از قطرات باران با شیره شود و خطر عوارض جانبی را تشدید کند. حتی ایستادن در نزدیکی درخت در طول یک روز بادی می تواند ذرات سمی را در هوا حمل کند و سلامت انسان را تهدید کند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا