فناوری

ناسا منتشر کرد/ محل سقوط سفینه ژاپنی در ماه / عکس

ناسا منتشر کرد/ محل سقوط سفینه ژاپنی در ماه / عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، فرودگر هاکوتو-آر که حامل یک ماهنورد کوچک از امارات متحده عربی هم بوده است، در تاریخ ۲۵ آوریل، قصد داشت تا در دهانه اطلس ماه فرود بیاید. با این حال، ارتباط با فرودگر لحظاتی قبل از فرود قطع شد. تیم پشتیبانی فرودگر بعداً تأیید کرد که فرودگر به طور ایمن به سطح ماه رسیده. اکنون محل سقوط آن در تصاویر گرفته شده توسط مدارگرد شناسایی ماه (LRO) کشف شده است.

در ۲۶ آوریل، LRO با دوربین های زاویه‌ای باریک خود، ۱۰ تصویر از اطراف محل فرود به دست آورد و تیم علمی دوربین مدارگرد شناسایی ماه (LROC) به جستجوی فرودگر گمشده در تصاویر پرداختند. بر اساس بیانیه این تیم تحقیقاتی، تصاویر منتشر شده توسط تیم LROC در روز سه‌شنبه ۲۳ مه، حداقل چهار تکه زباله و چندین تغییر کوچک را در سطح ماه، در ۴۷.۵۸۱ درجه عرض شمالی و ۴۴.۰۹۴ درجه طول شرقی نشان می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

  • چرا سامانه خرید خودرو از دسترس خارج شد؟!

  • هرگز به سوسک‌های این شکلی دست نزدید، تاول می‌زنید!/ عکس

  • ۲۰۲۲ بدترین سال برای پرتاب‌های فضایی/ تکیه صنعت فضایی بر این فضاپیمای روسی

ناسا منتشر کرد/ محل سقوط سفینه ژاپنی در ماه / عکس

در تصویر بالا، چندین پیکسل روشن را در سمت چپ بالا و چندین پیکسل تیره را در سمت راست پایین نشان می دهد. این می‌تواند یک دهانه کوچک یا قسمت های مختلف بدنه فرودگر باشد.

اگر این مأموریت موفقیت آمیز بود شرکت توکیو ispace به اولین فضاپیمای خصوصی و اولین وسیله نقلیه ساخت ژاپن تبدیل می شد که به راحتی روی ماه فرود آمده.

این شرکت در حال کار بر روی دومین و سومین مأموریت خود در ماه است که به ترتیب در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ پرتاب می‌شوند.

منبع: space

۵۸۳۲۱

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا